Župní doškolovací seminář v Přerově zaujal

20. října 2013 v 23:16 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Jak zdravě cvičit ukázali 19. října v přerovské sokolovně dva cvičitelé ČOS

Čtyřicet dva účastníků sledovalo v přerovské sokolovně se zájmem vystoupení dvou lektorů z ústředí České obce sokolské (ČOS), kteří v sobotu 19. října přijeli doškolit cvičitele Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy. Seminář byl slušně navštíven, což dokazuje účast ze sokolských tělocvičných jednot Přerov, Brodek, Hranice, Kokory, Lipník, Majetín, Paršovice, Týn, Veselíčko, Vlkoš a Želatovice.
V úvodní části se cvičitelé seznámili s programem sokolské župy na nejbližší období, který jim předložili náčelník Zbyněk Harašta a náčelnice Milada Havlíčková. K navození dobré nálady mezi cvičiteli posloužilo několik drobných pohybových her, které si pro ně připravila Milada Havlíčková. Jak řekla cvičitelka Anička Bouchalová, některé z nich už sama s dětmi využívala před mnoha lety
Hlavní část programu obstarali Jaromír Kučera, zástupce ústředního náčelníka, a Ludmila Raková, která má praktické zkušenosti i jako fyzioterapeutka. Po teoretickém úvodu o kostech, svalech, kloubech, a jak s nimi nakládat, došlo na ukázky praktických cvičení. Přitom stále platilo dodržet principy zdravého cvičení. Župní náčelnice Milada Havlíčková okomentovala hlavní část semináře slovy: "Všem se to velmi líbilo, cviky byly tentokrát zaměřeny na svalstvo pletence ramenního a hrudníku.
Jarek Kučera v praxi ukázal a vysvětlil cviky, lektorka Raková pak u jednotlivců opravovala polohy. Postupně byla ke cvičení zapojena i hudba. Poznali jsme její využití ke cvičení zahřívacímu i účelovému zdravotnímu. Vhodně byly jako načiní využity i pet lahve."

Zbývá se těšit na to, že cvičitelé využijí nabyté poznatky k vedení cvičebních jednotek ve svých tělocvičných jednotách. Na předvedenou lekci pražských cvičitelů budou navazovat další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama