Ze seniorských kruhů Sokola Přerov

25. října 2013 v 17:27 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Nejvěrnější člen Věrné gardy

Ve středu 23. října bylo ve vinárně Hanačka zvláště veselo. Členky Věrné gardy zde slavily 75. narozeniny svého člena Františka Štece. Slavnost to byla okázalá, protože František zůstal věrný naším ženám z Věrné gardy už jako poslední cvičenec. Ještě před třemi lety v Brně s nimi cvičilo pět mužů, ale postupně ze zdravotních nebo rodinných důvodů odpadávali, a tak nepřízeň počasí i radost z letošního Sletu pod Řípem v Roudnici nad Labem s našimi seniorkami sdílel už jen bratr František. V obsáhlé veršované gratulaci od ses. Marie Navrátilové se o tom píše: "Vzpomínky překrásné zůstaly - v autobuse sokolky mokré s ukénky zvedaly, hlavu hrdě jsme při cvičení jako sokolové zvedali, pršelo a jen se lilo, cvičení prostných nás potěšilo."
Kojetínský rodák, absolvent přerovské průmyslovky a dlouholetý zaměstnanec přerovské Prechezy František Štec není aktivní pouze jako cvičenec Věrné gardy Tělocvičné jednoty Sokol Přerov, ale všestranně i v pětasedmdesáti letech uplatňuje všechno co mu příroda nebo nějaká vyšší moc do vínku nadělila. Je nejzdatnějším cvičencem na nářadí družstva seniorů ve cvičení mužů našeho Sokola a jedním z nejlepších přerovských hráčů šachu. Jako jediný přerovský špičkový hráč šachu se také věnuje výchově mladé generaci šachistů ve dvou šachových kroužcích. Jeho dalšími koníčky je zahrádka a turistika.
Za většinou tichým Františkem Štecem, pokud se výjimečně nerozpovídá, jsou vidět výsledky jeho snažení. Proto ti Františku přejem, abys ještě dlouho byl takový, jaký jsi.

Věrná garda Tělocvičné jednoty Sokol Přerov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama