Ochotníci z Vlkoše se představí v přerovské sokolovně

31. října 2013 v 10:49 | Miroslav Rozkošný |  Organizační

v sobotu 16. listopadu v 17:00 hodin

Ochotnícké divadlo má ve Vlkoši slavnou minulost. Místní pamětníci dodnes vzpomínají na populárního představitele komických rolí Vladimíra Sobka a další místní herce. Na tradici svých předchůdců navázalo vloni vzniklé ochotnické uskupení s názvem Vlkoš sobě, aneb ochotni, schopni čehokoliv, které našlo střechu nad hlavou i domovskou náruč v místní sokolovně.
S myšlenkou založit ochotnický spolek si pohrávali mladí vlkoští sokoli už dlouho. Realizaci jejich myšlenky urychlila hojně navštěvovaná představení dřevohostických ochotníků v místní sokolovně. Konečný impuls k nácviku první premiéry mladých sokolských ochotníků z Vlkoše, však dala nadšená členka místního Sokola Alena Gálíčková. Pod jejím vedením začínající ochotníci nastudovali své první divadelní představení, kterým je lehce načernalá komedie Lumíra Kubálka s názvem Podhorský penzion aneb z malé sázky velká hádka. S nácvikem této hry začali vlkoští ochotnící loni v listopadu a už mají za sebou její úspěšnou premiéru v místní sokolovně. "Obrovská návštěva, narychlo shánění dalších židel z různých míst obce a přesto spousta lidí stála, včetně plného balkonu, stojící a tleskající přeplněný sál, to nás na závěr doslova dohnalo k slzám dojetí," řekla Simona Prečanová, jedna z představitelek hlavních rolí v této premiéře. Po odstěhování režisérky Gáličkové z Vlkoše, místní ochotníky nadšení pro ochotnické divadlo neopustilo, ale naopak. Na zkouškách se schází skvělá parta lidí a určitě se při nich nenudí, ale naopak chodí z nich nabití energií. O radost, které jim divadlo přináší, se nebrání podělit i s dalšími diváky. Po úspěšné premiéře si také diváci z Vlkoše přejí její reprízu. Pozvánku k hostování dostali vlkoští ochotníci ze sousedních Žálkovic a vlkošské ochotníky mohou diváci vidět také v Přerově. Jedinečná podívaná, kdy po mnoha letech bude opět v přerovské sokolovně divadlo, se koná v sobotu 16. listopadu, začátek v 17, 00 hodin. Miroslav Rozkošný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xena | Web | 15. listopadu 2013 v 18:03 | Reagovat

Rakousko je dobrou možností pro to jet si zalyžovat. Je to poměrně blízko (v porovnání například s Francií určitě), ceny skipasů bývají přijatelné a lyžařské terény patří jistě k nejlepším, co Evropa nabízí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama