Sokolovna v Lověšicích ožívá

10. července 2013 v 14:32 | Miroslav Rozkošný, Ivana Jelínková |  Z činnosti

Přerovští sokolové na návštěvě v areálu Sokola Lověšice

Vzdělavatelský odbor a Věrná garda T. J. Sokol Přerov uspořádali 9. července výjezdní zasedání do Lověšic. Jejich cílem bylo seznámit se s postupem prací na rekonstrukci tamní sokolovny a nalézt způsob jak pomoci znovu začínajícím lověšickým sokolům v jejich činnosti.
Hned cestou do sokolovny konstatovaly členky vzdělavatelského odboru, že lověšičtí sokoli to nebudou mít snadné. Na tuto myšlenku je přivedl pohled na opravenou fasádu Dělnického domu jehož sál může nabídnout místním zájemcům různé možnosti společenského vyžití a v nabídce příležitostí se tak může stát pro sokolovnu velkou konkurenci.
O dalších problémech, se kterými se třicetičlenný Sokol Lověšice potýká, informovala přerovskou návštěvu starostka jednoty ses. Zdenka Komárková. Při následující prohlídce přítomní konstatovali, že stavební práce na rekonstrukci sokolovny jsou téměř hotové a vedle určitých drobností zbývá jen vymalovat a položit podlahovou krytinu. Na dokončení těchto prací však lověšická mládež nečeká.
Už dnes řada dospívajících děvčat a chlapců hraje v sále stolní tenis na stole, který zapůjčil jednotě místní občan pan Tobolík. K dispozici je i další zatím nevyužívaný pinpongový stůl. Zájemci si také mohou vyzkoušet hod míčem na basketbalový koš a muži Sokola se schází na obnoveném hřišti zahrát si nohejbal. Problém však je, že ne všichni, kteří by se chtěli v sokolovně sportovně vyžívat, se chtějí stát členy Sokola. Snad postupem času se jimi stanou, ale sami k tomu musí dospět. "Zatím proto nečleny Sokola ze sálu moc nevyháním ani ke členství netlačím ," vysvětlila svůj postoj Zdenka Komárková.

Po prohlídce sokolovny a při posezení ve stínu lip na sokolské zahradě jsme spolu se ses. Komárkovou společně hledali způsob jak lověšickým sokolům můžeme pomoci v rozvíjení jejich činnosti a zároveň při prohlížení starých fotek jsme vzpomínali na někdejší slávu lověšického Sokola. Za horkého letního odpoledne výborně chutnal Zlatý bažat z výčepu sokolské hospody, a také pohoštění, které nám hostitelé nabídli, nemělo chybu. Vstřícnost přerovských hostů k potřebám místní sokolské jednoty byla proto velká. Bylo dohodnuto podílet se na programu slavnostního otevření rekonstruované sokolovny a než se najdou místní cvičitelé, pomoci lověšickým i našimi přerovskými cvičiteli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama