Župní soutěž v atletice z pohledu kokorských

23. května 2013 v 20:38 | Alois Košťálek |  Z činnosti

ATLETICKÝ TÝDEN

Adepti lehké atletiky z Kokor (ale i ze Žeravic a Nelešovic) měli druhý květnový týden nabitý program. Po dvou školních akcích si ti nejvíce vytížení závodníci neodpočinuli ani v neděli 12. května 2013. Na velkém fotbalovém a lehkoatletickém stadionu v Přerově se v rámci soutěže sokolské všestrannosti uskutečnila její lehkoatletická část. Byla to tradiční akce Sokolské župy Středomoravské Kratochvilovy za vydatné pomoci Sokola Přerov. Pod patronací Sokola Kokory a za podpory kokorské Základní školy se za nepříznivého chladnějšího a mírně deštivého počasí vypravilo na atletiku do Přerova naše desetičlenné družstvo statečných adeptů atletiky.
Určitě stojí za to, aby byli jmenováni všichni. Byli to od nejmenších: Dorota Bolfová, Viktorka Marková, Lukáš Přikryl, Adam Drobný, Jiří Zapletal, Ondřej Marek, Matyáš Štefan, Miroslav Telíšek, Jan Majárek a Vilém Temlík.
Velmi pozitivní byla i podpora a podíl rodičů a prarodičů. Borce vybavili, přivezli i odvezli a mnozí povzbuzovali po celý průběh atletického čtyřboje (běhy krátký a dlouhý v délkách podle věkové kategorie, skok daleký a bodově dobře hodnocený hod kriketovým míčkem).
Pořadatelé se zkušeností z minulých let už museli počítat s dobrými výsledky kokorských (Kokory, Nelešovice a Žeravice) a rezervovat jim místa na stupních vítězů, neboli, jak se obecně říká "na bedně". A to se také potvrdilo. Snaha, bojovnost a sportovní nadání našim nechyběly a všichni dosáhli velmi dobrých výsledků.
Mezi mladšími žákyněmi získala Viktorka Marková "bronzovou medaili" za pěkné třetí místo.
Velmi úspěšní byli naši mladší žáci I (nar. 2004 - 2006). mezi nimiž zvítězil a získal "zlatou" Adam Drobný z Nelešovic. Na druhý stupínek se sice prodral borec z Přerova, ale třetí jsme si už nenechali vzít. Bronzová medaile putovala opět do Nelešovic a to zásluhou Lukáše Přikryla. A to jsme měli ještě v záloze Jirku Zapletala, který skončil čtvrtý, těsně pod stupněm vítězů a kterému se nejlépe dařilo na "dlouhé" trati 300m, kde skončil druhý.
Ve stejné kategorii mladších žaček, skončila na pátém místě nelešovská Dorota Bolfová, která je předškolačka, ale už musela startovat mezi školačkami.
V kategorii mladších žáků II (narození 2002 - 2003) získaly Kokory 1.3. a 6. místo. Zlatou získal suverénně Ondřej Marek, který vyhrál oba běhy i skok. Nově se na bednu propracoval Mirek Telíšek, který získal bronzovou medaili. Snaživý výkon podal i Matyáš Štefan, který sbíral zkušenosti.
V další kategorii žáků narozených v letech2001 a2002 si počínal stejně suverénně jako mladší Marek už tradiční vítěz Jan Majárek, který získal zlato s velkým náskokem před chlapci z Majetína a Přerova.
Těžkou úlohu měl mezi hochy narozenými1998 a1999 kokorský Vilém Temlík a skončil na 4. místě. Ovšem ve šplhu by to svým soupeřům natřel zcela jistě. A bez přírazu.

Mezi více než šedesáti závodníky se tak kokorští opravdu neztratili. Zkusili si atletické discipliny, běhy a skok na umělém povrchu a už znají, jak to na takových závodech vypadá. Určitě jim tato sokolská zkušenost bude k užitku v dalších třídách základní školy a hlavně na školách středních, kde je atletika důležitou složkou výuky tělocviku včetně měření výkonu.
A to nehovořím o posílení sebevědomí a radost z vítězství, pěkných diplomů a také o záznamu a fotografií v našich Kokorských novinách a možná i na blogu Sokola Přerov. Kš - vybráno z připravovaných Kokorských novin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama