Příjemná atmosféra na ukázkové hodině

18. května 2013 v 23:16 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Sokola Přerov 16. května 2013

Fotogalerie obsahuje obrázky Vojtěcha Podušela z jednotlivých vystoupení. Klikněte na poslední titul v levé záložce fotogalerie

Čas od času se cvičitelky a cvičitelé přerovského Sokola rozhodnou předvést přerovské veřejnosti něco z programu, který tvoří náplň cvičebních jednotek, a zvou si k tomu i trenéry ze sportovních oddílů, ať je obraz činnosti co nejdokonalejší. Tento záměr se naplnil i ve čtvrtek 16. května odpoledne, když tělocvičnu Sokola Přerov střídavě vyplňovali příslušníci všech kategorií od dětí přes mládež až po dospělé.
Přítomní diváci, hlavně z řad rodičů, příbuzných a známých cvičenců se měli na co dívat. Postupně předváděli svou náplň a umění starší žactvo, seniorky, rodiče a děti, ženy s ukázkou aerobiku, muži z oddílu karate, ženy a nedávné dorostenky ve stylizované skladbě se švihadly, nejmladší žactvo, žáci z oddílu sportovní gymnastiky, ženy věnující se zdravotnímu cvičení, mladší žactvo, žáci z TBS Přerov s ukázkou přípravy v košíkové, dospělá skupina místních sokolů s ukázkami přípravy v rekreačních sportech a nakonec byli pozváni na parkety tělocvičny všichni bez rozdílu věku ke společnému závěrečnému cvičení.
O zhodnocení ukázkové hodiny jsem požádal osobu nejpovolanější, starostu Tělocvičné jednoty Sokol Přerov, Vladimíra Taberyho mladšího. Jeho výrok zněl: "Atmosféra byla uvolněná, plná ruchu i potlesku diváků za předvedené výkony. Radost byla pohledět na všechny malé děti, které cvičily a dováděly s nadšením. Na starších dětech až do dorostového věku bylo vidět soustředění, aby se také předvedly co nejlépe. Na sokolské mládeži bylo znát, že se snaží přispět k dobrému obrazu celé akce. Co nejvíce zaujalo, nedokážu objektivně vyhodnotit. Velký potlesk sklidila děvčata s "rope skippingem" (cvičení se švihadly), přestože se jim ne vše povedlo, jak by si přála. Určitě zaujali i karatisté."
Ke zdárnému průběhu akce přispěl celý cvičitelský sbor Sokola Přerov v čele s náčelnicí Helenou Sedláčkovou a náčelníkem Davidem Zbořilem. Pořad uváděla Marcela Haraštová. Je sympatické, že všichni tři jmenovaní jsou povoláním učitelé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama