Župní soutěž všestrannosti, část I

15. dubna 2013 v 21:43 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Gymnastika, šplh a plavání v přerovské sokolovně a v krytém městském bazénu 13. dubna 2013


Obrázky z této akce najdete v Galerii v levé záložce na konci (formou komentáře můžete doplnit název obrázku)

I když Sokolská župa Středomoravská - Kratochvilova soustřeďuje celkem 23 tělocvičných jednot, ke gymnastické části soutěže všestrannosti, šplhu a plavání se v sobotu 13. dubna dostavili závodníci jen ze šesti tělocvičných sokolských jednot: Přerov, Lipník, Hranice, Brodek, Vlkoš a Kokory. V součtu se na jednotlivých stanovištích vystřídalo kolem šedesáti cvičenců a cvičenek, ne všichni však absolvovali všechno.
Ukazuje se, že u sportovní gymnastiky jednoty limituje nedostatečná vybavenost tělocvičen nářadím, které bylo v postupných vlnách modernizace tělovýchovného procesu mnohde odstraněno a činnost se víc zaměřila na cvičení s náčiním, při hudbě a sálové sporty. I tak nás může těšit, že alespoň v Sokole Přerov, Lipník nad Bečvou a Hranice se základní gymnastice věnují už od nejmladšího žactva.
Tam, kde soutěžilo alespoň pět účastníků, uvádím některé výsledky. U předškolních dětí soutěží chlapci s děvčaty společně. Nejlepší z desíti byl v gymnastickém trojboji Lucián Poljak před Marií Gájovou a Matějem Haraštou (všichni Sokol Přerov). Ve šplhu na tyči deseti a jedenáctiletých žáků závodilo osm hochů. Prvá tři místa obsadili Štěpán Kosík (čas 5,9 s) před Jakubem Haraštou, oba Přerov, a Ondřejem Markem z Kokor.
V přerovském bazénu byla nejlépe obsazena kategorie pro deseti a jedenáctileté žáky, plavalo jich sedm na vzdálenost 25 metrů. Zvítězil Marek Zábojník (čas 23 s) ze Sokola Přerov před Ondřejem Markem, Kokory, a Jakubem Haraštou, Přerov. Mezi pěti muži se na 100 metrů nejlépe dařilo Danielu Kratochvílovi z Brodku u Přerova (čas 1:17,4) před Martinem Krejčířem a Zbyňkem Haraštou, oba Přerov.
Ocenění si zaslouží cvičitelka Martina Šromotová ze Sokola Lipník, která přijela do Přerovské sokolovny spočetnou skupinou děvčat, která ve svých kategoriích úspěšně bodovala téměř ve všech soutěžích. Společně s žákyněmi a dorostenkami ze Sokola Přerov a Hranice okrášlily svým vystoupením přerovskou sokolovnu. Dvě ženy ze Sokola Vlkoš si přijely alespoň zaplavat. Atletická část soutěžně všestrannosti proběhne 12. května v Přerově. Do ní mají v ženské složce zatím pěkně nakročeno žákyně Johana Šromotová z Lipníka, Tereza Krejčířová, Andrea Poljaková, obě Přerov, Klára Kálalová z Hranic a dorostenka Aneta Machalíková, Přerov, které zatím nevynechaly žádnou disciplínu soutěže všestrannosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama