Valné hromady Sokola Rokytnice a Dub nad Moravou

23. března 2013 v 21:01 | Jaroslav Skopal |  Organizační

V Sokole Rokytnice dominuje malá kopaná, v Sokole Dub nad Moravou sporty a cvičení žen.

Valné hromady obou tělocvičných jednot se konaly v jednom dni a to 22. března 2013.
Na valnou hromadu v sokolovně v Rokytnici u Přerova se dostavilo 17 členů ze 30, převážně příslušníků oddílu malé kopané, který dlouhodobě úspěšně vede Jaroslav Havlík. Populární je turnaj oddílů kopané z obcí jež mají v názvu Rokytnice. Tělocvičnu zase využívají rodiče a děti.
Mládež stahuje na sebe Sokol Rokytnice (národní házená), který spadá pod ČSTV. Vztahy mezi objema jednotami jsou dobré. Vede se i společenské činnosti, např. sokolský ples. Starostou byl zvolen Martin Polák, jednatelkou se stala Jana Poláková.Tělocvičná jednota Sokol Dub nad Moravou má v evidenci 192 členů. Do nové klubovny stavebně vytvořené na galerii k hlavnímu sálu, příšlo víc jak čtyřicet delegátů. Muži i ženy byli rovnoměrně zastoupeny. Díky škole, která tělocvičnu také využívá, je v sále poměrně teplo. Podpora městyse Dub nad Moravou je významná, takže sokolovna dnes představuje významné středisko sportovní, tělocvičné a společenské činnosti. v plánu je výměna starých plynových kotlů. Daří se oddílu badmintonu a stolního tenisu, hraje se i malá kopaná. Náčelnice Marie Řihošková se věnujecvičení čen s hudbou, při kterém se aplikují různé moderní formy. Power jogu pro ženy vede sestra Leona Smělá, jinak i jednatelka jednoty.


Náčelníkem je Petr Ištván, který mě před zahájením valné hromady provedl sokolovnou a seznámil mě i s jejím vybavením a možnostmi využívání. Ve volbách činovníků jednoty byl opětovně zvolen starostou jednoty br. Ing. Petr Hanzlík, který společně s jednatelkou valnou hromadu řídil.
Oproti minulým časům chybí dnes jednotě cvičební jednotky pro děti a mládež. Nemá je údajně kdo cvičit. Drobotina trochu odrostla, zájem rodičů patrně poněkud ochabl. Doufejme, že jde jen o přechodný jev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 burgundies | Web | 21. června 2015 v 5:28 | Reagovat

půjčka na auto 150000 O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama