Ochotníci Sokola Dřevohostice nás nezklamali

14. března 2013 v 21:27 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Dokážou lidi pobavit

První akci letošního roku má za sebou Vzdělavatelský odbor Tělocvičné jednoty Sokol Přerov. V sobotu 9. března jí byla ve Vlkoši společná návštěva divadelního představení Světáci v podání ochotnického souboru Tělocvičné jednoty Sokola Dřevohostice. Naše odhodlání vidět na jevišti jediný divadelní soubor z naší sokolské župy Středomoravské - Kratochvílovy však doprovázela obava, zda se pro nás najde místo k sezení. Starosta obce mně totiž s lítostí předem sdělil, že místa nám rezervovat nemůže s ohledem na místní zájemce. Nakonec všechno dobře dopdlo. Poslední dvě řady byly při našem příchodu do sálu ještě volné, ale i ty byly po našem dosednutí brzy zcela obsazené. Nebylo divu, v pořadí asi páté představení dřevohostických ochotníků ve Vlkoši mělo rekordní návštěvu dvěstě devatenáct diváků, tj. zhruba dvojnásobnou než při prvním jejich vystoupení na jevišti vlkošské sokolovny. Přitom rok od roku zde měli dřevostičtí ochotníci návštěvu diváků větší.
Plný sál zvědavých návštěvníků však není pro ochotníky Sokola Dřevohostice novinkou. Podobný zájem zažili i na dvou představeních Světáků v dřevohostické sokolovně a 23. března proto vystoupí na domácím jevišti se Světáky po třetí. Další představaní mají už za sebou nebo je čekají ve Skaličce, Paršovicích a Chvalčově. "Už toho budou mít herci plné zuby," konstatoval starosta Sokola Dřevohostice Petr Dostál.
Co je příčinou, že dřevohostičtí ochotníci se o své diváky nemusí bát v době kdy divadlo zejména na vesnici už není ve své bývalé oblibě ? Podle některých "znalců" je to tím, že lidé chtějí vidět na prknech divadla své sousedy, přátele a zkrátka známé tváře. Ochotníky z Dřevohostic však chtějí vidět i diváci ve vzdálenějších místech. Co je tedy tajemstvím jejich úspěchu ?

V první řadě je výběr titulů, které dokážou lidi pobavit. Potom jsou to vkusné herecké projevy jednotlivých postav bez v současné době módního afektovaného přehrávání. V neposlední řadě je to i vrozený herecký talent členů jejich souboru. Jmenovat přitom některé by možná znamenalo zapomenout na jiné, neméně dobré. Ale abychom byli objektivní. Také představení dřevohostikých ochotníků má nedostatky, na kterých by si lidově řečeno "zgustnul" každý divadelní kritik a které neunikli pozornosti ani některých diváků. Klady však převažují. Svědčí o tom také návštěva diváků na jejich provedení komedie Světáci v sobotu 9. března ve Vlkoši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama