K valné hromadě Sokola Přerov

13. března 2013 v 16:41 | Miroslav Rozkošný |  Organizační
Sokol zápasí s problémy, hlavně finančními, zaznělo na valné hromadě
Místo 674 členů, které měla Tělocvičnájednota Sokol Přerovke dni 31.12. 2011, o rok méně jich bylo už jen 497. Tato informace ve zprávě starosty br. Ing. Vladimíra Taberyho nejvíce zapůsobila na účastníky valné hromady konané 28. února 2013. Neodešla z jednoty jen sedmdesátka házenkářů do nově založené T. J.Sokol PřerovHC, ale možná z řad Sokolů už navždy více než stovka ostatních členů včetně přispívajících. Úbytek počtu členů však na valné hromadě znát nebyl. "Dokonce je nás o deset víc než vloni," konstatoval jednatel br. Martin Krejčíř. Zatímco členové litovali úbytku členské základny, některým se mohlo zdát, že naopak v Přerově je sokolů moc." Nevěděl jsem, že je nás tolik, na schůzi by se ani všichni nevešli," pochvaloval si br. František Hudeček, který po třech letech členství v Sokole byl na sokolské valné hromadě poprvé. Také z jeho názoru je patrné, že povědomí přerovské veřejnosti je o Sokole horší než zrovna právě ne moc lichotivá skutečnost a je proto třeba více dělat pro informovanost veřejnosti, aby o něm věděla.
Přitom zrovna v uplynulém roce 2012, kdy se konal XV. všesokolský slet, se také přerovský Sokol dosti významně prezentoval na veřejnosti. Především krajským sletem, kterému předcházela výstava v Městském informačním centru pod názvem Sokolské slety - tradice a současnost. Počet a úroveň si v minulém roce udržely také tradiční sokolské akce - ples, dětské šibřinky, loutková divadelní představení a festival, veřejná cvičební hodina, mikulášská a vánoční besídka a další. Vidět krojované sokoly bylo možné vidět na všech slavnostních a pietních akcích města, zejména však při oslavě otevření nového Tyršova mostu.
Naopak stinnou stránkou valné hromady bylo konstatování o stavu naší pokladny, kdy schodek v hospodaření přinutil výbor jednoty, aby se šetřilo také na vytápění budovy a místo investic do obnovy se prováděly jen nezbytné opravy. Zejména finanční problémy proto budou zaměstnávat i nově zvolený výbor pro další tři roky. Jeho složení nezaznamenalo větších změn. Starostou byl opět zvolen br.Vladimír Taberyml. a jednatelem br. Martin Krejčíř. Na post místostarosty byl zvolen náčelník br. David Zbořil. Ve funkci hospodáře nahradil ses. Zoru Horákovou iniciativní br. Peter Suja. Funkci technického vedoucího převzal po br. Vladimíru Taberym st. dosavadní člen výboru br. Rostislav Machalík. Dalšími členy výboru zůstávají náčelnice ses. Helena Sedláčková, vedoucí odboru sportuVladimír Futák, vzdělavatel br.Miroslav Rozkošný, Ivan Fašánek, Jaroslav Skopal. Nově zvolena do výboru byla i ses. Marie Veřmiřovská. Na valné hromadě zaznělo i poděkování odstoupivším dvěma místostarostům br. Vladimíru Taberymu st. a br. Bohumilu Domanskému.
K dalším změnám v činovnických funkcích došlo ještě před konáním valné hromady na postech, které patří do kompetence vzdělavatelského odboru Sokola. Bratra Antonína Zimmermannna vystřídala ve funkci archiváře mladá cvičitelka ses. Petra Holcová a obětavého br. Bohumila Domanského nahradí ve funkci vedoucího Věrné gardy dokonce dva činovníci. Vedoucím se stal br.Jiří Skopala jeho zástupkyní ses. Eva Tšponová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama