Pro ty, kteří pojedou do Roudnice/L.

15. ledna 2013 v 10:45 | Filip Uzel |  Organizační
SOKOLOVÉ POD ŘÍPEM

Koncem května se do Roudnice nad Labem slétne několik tisíc sokolů z celého světa. Sokolská župa Podřipská pořádá ve dnech 25. a 26. května akci s názvem Sokolové pod Řípem. Je přihlášeno přes 6 000 účastníků z Čech, Moravy a ze zahraničí. Někteří účastníci dorazí již v pátek. Po celou sobotu budou probíhat na Tyršově stadionu zkoušky hromadných skladeb a v podvečer se společně vydáme na horu Říp. Hlavnímu vystoupení v neděli odpoledne bude předcházet slavnostní průvod městem. Na Tyršově stadionu uvidíte nejen hromadné skladby, které byly uvedeny na XV. všesokolském sletu v červenci 2012.
V tomto roce si připomínáme dvě významná výročí. Uplyne 170 let od narození roudnického patriota, vlastence Ervína Špindlera, který před 145. lety stál u zrodu roudnického Sokola a v roce 1887 se stal prvním starostou nově založené Sokolské župy Podřipské.
Další informace budou postupně zveřejňovány na webu

Hora Říp - Přístupové trasy - Jak dojít k Řípu - Roudnice


Nedisponujete-li vlastním nebo cizím vozidlem a přesto se nechcete na památnou horu plahočit zdaleka, můžete zkusit zdolat Říp z jihovýchodu směrem od vsi Ctiněvsi. I tady několikrát denně staví motoráček, obvykle po čtvrt hodince jízdy
www.hora-rip.cz/pristupove-trasy.php
Předsednictvo župy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama