Senioři z Přerova se sešli na tradičním místě

22. listopadu 2012 v 14:35 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Věrné gardě Svatomartinské víno chutnalo

Přesně 11. listopadu v 11,00 hodin a 11,00 minut se ve vinárně Hanačka v Pivovarské ulici v Přerově začaly plnit skleničky prvním letošním vínem zvaným Svatomartinské. A samozřejmě nesměly u toho chybět ani členové Věrné gardy našeho Sokola. Jsou pravidelnými návštěvníky této malé vinárny a vždy zde dokáží plně obsadit i ten nejdelší stůl. Ten však na svátek svatého Martina sokolům a sokolkám nestačil. Jeden z bratrů, který přišel skoro z poslední, musel proto sedět vedle stolu na schodku, než se nějaká židle uvolnila. Nápor hostů však zkušená vinárnice paní Marta, tentokrát v originálním historickém čepci, zvládala výborně. Martinská husa jako součást menu pro sokoli sice v nabídce nebyla, ale i na husím sádle si všichni výborně pochutnali.
Hlavní součástí menu bylo originální růžové Svatomartinské víno. V nabídce však byla i Svatomartinská vína další. Třeba pro milovníky červeného vína Portugalské modré. Znalec by o něm řekl, že ještě s větším obsahem jemné kyselinky.
Milovníci bílého vína si zase mohli pochutnat už na docela sladkém "muškátu". Tato i další vína měli zájemci možnost si na doma v lahvích zakoupit a také řada z nich to udělala. Při dobrém vínu byla i nálada mezi hosty výborná. Svědčí o tom, že i když to není na pravidelných setkáních Věrné gardy u Marty obvyklé, tentokrát si všichni zazpívali. A samozřejmě, nechyběl humor.Došlo však i na vážné řeči, jak tomu při pravidelných středečních setkáních sokolských seniorů a seniorek ve vinárně u paní Marty bývá. Třeba na téma jak obsadit uvolněnou funkci sokolského archiváře nebo jak cvičenkami a zejména cvičenci obsadit nácvik nové skladby Jariny Žitné Walderiána - cvičení s trekovými holemi na písničky Waldemara Matušky, která by se měla cvičit příští květen v Roudnici n. Labem. Miroslav Rozkošný

fotografie Kolaříkovi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama