Navštívily jsme Boskovice

4. listopadu 2012 v 18:13 | Zdena Koluchová, Ivana Jelínková |  Z činnosti

Krásný podzimní zájezd


Vzdělavatelský odbor ČOS, komise pro práci s mládeží a seniory pořádal při příležitosti 150. výročí založení Sokola turisticko - kulturní zájezd pro seniory. Konal se o vikendu 20. a 21. října 2012. V sobotu byla na programu zájezdu procházka židovskou čtvrtí města Boskovice a prohlídka zámku. Po ní návštěva VII. národní přehlíky sokolských pěveckých sborů, která se konala v sokolovně v Boskovicích. Nedělní program byl stanoven dle Sokola Valašské Meziříčí - vedoucí ses. Jana Rosáková.

Za pomoci župy Středomoravské - Kratochvílovi, vedoucí naší skupiny seniorů sestry Koluchové a také díky br. Františku Jemelkovi, který na Přerov nezapomíná, se pět seniorek našeho Sokola zájezdu zúčastnilo. A naše dojmy: Po příjezdu do Boskovic proběhla plánovaná prohlídka tohoto překrásného města s židovskou minulostí. Průvodkyně byla osoba na svém místě, která měla židovskou problematiku opravdu v malíčku. S prohlídkou zámku Boskovice, který je klenotem Moravy, jsme byly opět velmi spokojeny.

Odpolední program zájezdu byl věnován VII. národní přehlídce sokolských pěveckých sborů.

Boskovická sokolovna praskala ve švech. Zazněly písně všech žánrů - hlavně však písně národní. Večer se konalo společně posezení a zpívání při vínečku, což patří k setkání sokolů. Druhý den byl na programu odjezd domů se zastávkou dle stanoveného programu Sokolem Valašské Meziříčí.

Děkujeme všem kdo umožnil účast seniorek Sokola Přerov na tomto zájezdu. Naše spokojenost byla veliká a odměnou všem byl také překrásný pohled na lesy zbarvené podzimem - krásný vzhled je na ten boží svět. Zdar další sokolské práci.

Zdena Koluchová a Ivana Jelínková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama