Přerovští sokolové se s prapory zúčastnili oslav vzniku Československa

28. října 2012 v 21:32 | Martin Krejčíř, Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Oslavy proběhly za mimořádně chladného počasí

Ještě před odchodem krojovaných sokolů a sokolek z přerovské sokolovny připomenul br. Bohumil Domanský u pamětní desky Rudolfa Lukaštíka jeho význam pro Sokol a republiku. Citujeme závěr řeči br. Domanského, kde je použito Lukaštikových slov z roku 1935: "Kéž příští rok přinese národu našemu i lidstvu veškerému ulehčení, tisícům bratří našich nezaměstnaných práci, aby mohli zabezpečiti svým drahým rodinám klidnou a šťastnou budounost, kéž urovná a sblíží všechny protivy, zažehná navždy těžké chmury, nejistoty a zabezpečí trvalý mír, skvělou budoucnost načí milené vlasti a národu. Nazdar!"
Pět minut před desátou napochodovali naši sokolové k plaketě prezidenta Masaryka vsazené do zdi přerovské radnice. Položili kytici, vyslechli dva projevy a státní hymnu.
Pak se přemístili k pomníku legionáře Jana Gayera, který zemřel v Rusku na následky zranění v boji u Lipjagu. I zde položili kytici a svou stafáží přispěli ke slavnostnímu průběhu tohoto závěrečného aktu. O Janu Gayerovi hovořil Jiří Lapáček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama