V Praze dnes začal XV. všesokolský slet

1. července 2012 v 12:58 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Sokolský průvod i se sokoly z naší župy

Česká televize 4 vysílala přímý přenos z průvodu. Bohužel nevyplnila celý plánovaný čas do 12 hodin. Proto jsme cvičence z naší župy mohli jen tušit, ale ne vidět.
Do záběru ČT4 se však dostal starosta Sokola Přerov Vladimír Tabery, který nesl historický prapor Sokola Přerov v čelní vlajkové skupině.
Tribuna představitelů České obce sokolské byla přirozená, tvořily ji schody Rudolfina. Mezi hosty byl kardinál Dominik Duka, který dokonce i v rozhovoru pro ČT4 měl možnost vyjádřit svůj vztah k Sokolu.
Viděli jsme i známou postavu, 91-letého bratra Jana Přidala, který byl rovněž pozván jako vzácný host a pamětník mezi vedení ČOS na zmíněné schody "tribuny".
Členka vedení Sokola na Slovensku sestra Ľubica Držková byla 16. června mezi cvičekami z Považské župy na krajském sletu v Přerově a i v pražském průvodu nesla v historickém kroji historický prapor Sokola na Slovensku.
Statistici říkají, že cvičenců v průvodě a na ploše stadionu v Praze ubývá, snad jich je o 4000 méně než před šesti lety. Na druhé straně však přibývají historické prapory, dokonce i nově ušité (např. ze Sokola Beňov). Také přibývá historických krojů a cvičebních úborů, což se týká i sokolského žactva.
A i sokolských hudeb přijelo víc jak jindy. A tak si kladu otázku: Budeme mít nějakou skladbu žactva na příštím sletu ve stylu retro?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama