Spokojenost a poděkování všem cvičencům

12. července 2012 v 15:09 | Vladimír Tabery |  Z činnosti

Názor do ankety: V mém pohledu na právě skončený XV. všesokolský slet v Praze převládá spokojenost.

Krásný průvod, působivé a důstojné zahájení sletu, zdařilé předvedení skladeb - tedy všeho, co jsme chtěli ukázat a co jsme se za necelý rok naučili. Drobné vady na kráse by se určitě našly, ale v hodnocení celkového dojmu jsou nevýznamné a snad bude mít smysl si je připomenout v nějakém podrobnějším hodnocení, jako zdroj poučení pro pří-padné příště.
Věřím, že působivě vyznělo i předvedení naší skladby Chlapáci III. Samozřejmě je to zásluha celého kolektivu, ale nedá mi to, abych nevyzvedl i úlohu jednotlivců. Trvale mi zůstanou v paměti dva momenty, ke kterým se pojí nadšení, uznání a vděk za obětavost. Prvním je výkon jednoho našeho základního celku, tedy devítky, složené z mužů Přerova a Sušic, která i v oslabeném počtu sedmi cvičenců dokázala předvést náročnou gymnastickou část, koncipovanou pro celou devítku. Druhým momentem je pak výkon jmenovitě bratra Františka Štece, který až přímo na sletu pro nedostatek mladších a na házení váhově přijatelných adeptů zvládl ve svých 74 letech během dvou dnů výcvik na zdatného a kvalitního saltaře. A pak že starého sokola novým kouskům nenaučíš…
V. Tabery ml.

Poděkování cvičencům jednoty:

Děkuji všem cvičenkám a cvičencům naší přerovské jednoty za jejich nasazení, s jakým se zasloužili o zdárný průběh XV. všesokolského sletu v Praze. Samozřejmě jde především o krásné předvedení sletových skladeb, ale zároveň i skvělou kázeň a stále dobrou náladu, která nám pomáhala překonávat drobná nepohodlí sletového týdne - příšerného horka nebo naopak deště, tvrdého spaní, stálých přesunů i čekání. Určitě je díky zážitkům téměř zapomenuta skutečnost, že každého tahle asketická "dovolená" přišla na nemalý peníz a věřím, že se všichni zase s chutí zapojíme, jakmile se naskytne nová příležitost. Abychom pod vedením našich obětavých cvičitelek a cvičitelů, jimž patří zváštní poděkování, dál rozvíjeli zdravý pohyb, prohlubovali naši sounáležitost a předvedli veřejnosti, že Sokol stále žije, má své významné místo ve společnosti a zaslouží si uznání.
Předchozí slova díků se týkají nejen pražského vrcholného setkání, ale i prezentace na krajském sletu v Přerově, župním v Hranicích a několika místních, kterých se účastnily jednotlivé celky. Každý určitě zaslechl slova převážně kladného hodnocení přerovského sletu. Lví podíl na jeho hladkém a důstojném průběhu měli organizátoři a pořadatelé, a protože drtivá většina z nich se rekrutovala z řad členů naší jednoty, chci jim za obětavou službu rovněž srdečně poděkovat.
Vladimír Tabery ml.
starosta T.J. Sokol Přerov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuripovidky | Web | 12. července 2012 v 15:12 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama