Již myslí na další slet

7. července 2012 v 11:45 | Filip Uzel pro Radiožurnál

Starostka Hana Moučková slíbila v závěru další slet v r. 2018

Sokoly mrzela neúčast prezidenta a členů vlády na XV. Všesokolském sletu

7. července 2012 v 10:14

XV. Všesokolský slet v pražském EdenuDva dny předváděli v pražském Edenu členové Sokola a jejich spřátelené soubory z domova i ze zahraničí to, co nacvičovali dva roky. Programem hromadných skladeb zakončili XV. Všesokolský slet, který se konal v rámci oslav 150 let od založení Sokola.
"Přiznám se, že jsem trošku dojatý, protože jsem spoluautorem jedné skladby a protože končí období šesti let velkých příprav, nácviků. Chtěl bych poděkovat všem cvičitelkám, které si to všechno platí, starají se o děti. Je to velice obdivuhodné, těmto lidem bych chtěl z celého srdce poděkovat," říkal po skončení XV. všesokolského sletu Filip Uzel, který na něm nejen cvičil skladbu Chlapáci III, ale je zároveň i spoluautorem skladby Ať žijí duchové pro rodiče s dětmi a mladší žactvo.
Na XV. Všesokolský slet ale prý nebude mít pouze radostné vzpomínky."Velice mě mrzí neúčast pana prezidenta. Je to poprvé od roku 1920, kdy prezident republiky není přítomen na všesokolském sletu. Mrzí mě i neúčast představitelů vlády, pana ministra školství a dalších ústavních činitelů," postěžoval si Filip Uzel.
Ani to mu ale nevezme elán do další práce a už nyní začíná spřádat plány na to, jakou roli bude hrát na dalším sletu, který se bude konat v roce 2018.
Filip Uzel hodnotí XV. všesokolský slet a těší se na rok 2018
"Cvičit budu kažopádně, cvičil jsem zatím na všech sletech od toho prvního porevolučního v roce 1994. A přiznám se, že mám určitý nápad na jeduu skladbu pro nejmenovanou věkovou kategorii," zůstal tajemný Filip Uzel.
Třeba to bude znovu skladba, kterou se na sletu budou prezentovat nejmladší z široké sokolské rodiny.
"Děti mají na všesokolských sletech vždycky největší aplaus, největší úspěch. Doufám, že u toho zůstanou, budou cvičit dál a budou budoucnost nejen Sokola, ale i všech slušných lidí v této zemi," věří Filip Uzel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama