Z prezentace Sokola v Olomouckém kraji

13. června 2012 v 22:30 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Horní náměstí v Olomouci 13.6.2012 15 - 17 hodin

V rámci oslav 150 let Sokola proběhla dnes i v Olomouci tzv. krajská prezentace. Šlo o profesionálně zajištěnou akci přes jednu agenturu za spolupráce České obce sokolské a s finanční podporou krajů.
Ze Středomorvské župy přijely předvést své umění v country tancích Báječný ženský ze Sokola Majetín. Severomoravskou župu zastoupily žačky a dorostenky ze Sokola Dubicko s aerobicky laděnými tanci a Olomouckou župu pak mládež v Teamgym vystoupení, které se mi velmi líbilo, neboť dokázalo spojit akrobatické prvky s hudbou a přitom několik koedukovaných dvojic vystupovalo synchronně a přesně. Olomoučtí sokolové též předvedli stylizovanou ukázku cvičení Taj-či na hudbu podobnou čínské.
Vystoupili i profesionální zpěvačky a zpěváci. Moderoval Stanislav Bartůšek, známý sportovní televizní komentátor. Škoda jen, že počasí neumožnilo přilákat více diváků.
Ilustrační fotografie je ze skladby Česká suita, kterou ženy na župním sletu Severomoravské župy v Dubicku cvičily za mimořádného deště. Župní starosta bratr Jiří Sobotík ocenil vynikající atmosféru, kdy diváci neodcházeli a svou přítomností vzdali hold odvážným ženám. Foto zaslala Eva Filipiová přerovské náčelnici Heleně Sedláčkové a ta jej poskytla našemu blogu.

Živý vstup z Olomouce přinesla i ČT24, která zařadila i aktuální rozhovor na sletové téma, blíže si spusťe na:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/212411058320613/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama