Vzácné foto z 9. sletu v r. 1932 na Strahově

9. června 2012 v 22:57 | Jiří Skopal, Jaroslav Skopal |  Historie

Z matčina archivu

Člen Sokola Přerov Jiří Skopal cvičí letos opět ve dvou skladbách, v seniorské skladbě Jen pro ten dnešní den a ve skladbě pro muže Chlapáci III. Jeho schopnost skladby se rychle naučit, pamatovat si je a nebojácně cvičit v první řadě, jsem poznal již dříve. Dnes jsem ho mohl sledovat při župním sletu v Hranicích, kde opět nezklamal.
Když jsme se vraceli z křtu knihy Jana Přidala Sokolský odboj na Moravě 1939-1945, který se konal 6. června v Prostějově, slíbil mi jednu zajímavou fotografii s naším prvním prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem. Rád ji zveřejňuji právě nyní, protože má blízko ke sletové tématice.
Na snímku z IX. všesokolského sletu 1932 v Praze na Strahově je T.G.Masaryk zachycen v blízkosti své prezidentské lóže obklopen sokolskou obsluhou v národních krojích. Na obrázku druhá vpravo od prezidenta je hlava Miroslavy Skopalové, tehdy 16-leté. Tehdy bydlela v Praze a ještě se nejmenovala Skopalová. Je to Jirkova maminka, v současnosti žije v Přerově a přes její vysoký věk se jí vede relativně dobře.
Jiřímu Skopalovi patří dík za poskytnutí vzácné fotografie pro náš sokolský blog.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama