Víceboj a posezení před prázdninami

23. června 2012 v 13:04 | Miroslav Rozkošný, Jaroslav Štěpán |  Z činnosti

21. června v sokolské zahradě v Přerově

Tábororák, vůně opékaných špekáčků a narychlo sestavená country kapela ze členů Sokola a jejich příznivců zpříjemňovala přerovským sokolům 21. června letošní loučení se cvičebním rokem, které se každoročně koná v pěkném prostředí sokolské zahrady. "A nepamatuju, že by přitom někdy pršelo," pochválil také počasí nejstarší účastník tohoto loučení br. Bohumil Domanský.
O něco kratší tradici než loučení má Sokolský víceboj, který se předtím ve stejný den konal také v sokolské zahradě. Cvičitelé připravili pro tuto soutěž sedm disciplin jako je hod na koš, kop na branku, ale také další s nesportovními názvy - otesánek, ježek a podobně. V rolích soutěžících a rozhodčích se Sokolského víceboje zúčastnili i celé rodiny - Krejčířova, Machalíkova, Haraštova, Milan Geryk s vnoučaty a další. Celkem 112 účastníků. "Určitě je to více než vloni," zhodnotil účast soutěžících starosta pořádající jednoty br. Vladimír Tabery. "A hlavně se to omladilo," pochvaloval si jednatel br. Martin Krejčíř.
Letošní loučení se cvičebním rokem ještě před prázdninami bylo však trochu poloviční, protože to hlavní, na co se celý cvičební rok členové přerovského Sokola připravovali, je teprve čeká. V sobotu 30. června odjíždí řada z nich na XV. všesokolský slet do Prahy, kde spolu stráví první prázdninový týden. Už další den po příjezdu je čeká slavnostní sletový průvod Prahou, následovat budou secvičné, zkoušky a návštěva řady kulturních, sportovních a společenských akcí v rámci sletového programu. Celoroční nácvik sokolů a účast na župním a krajském sletu pak vyvrcholí 5. a 6. července předvedením hromadných sletových skladeb na stadionu SYNOT TIP ARÉNA v Praze - Vršovicích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama