Krajský slet v Přerově 16. června 2012

17. června 2012 v 22:31 | Převzato z Přerovského deníku |  Z činnosti

Sokolský slet: plný stadion Spartaku a přes 1600 cvičenců. PODÍVEJTE SE

Všesokolský slet v Přerově
Všesokolský slet v Přerově Autor: DENÍK/Vojtěch Podušel
dnes 18:16
Přerov - Všesokolský slet se konal v sobotu 16. června v Přerově na stadionu Spartak historicky již potřetí. Sešlo se na něm přes 1600 cvičenců, kteří zde od 15. hodině předvedli své připravené sestavy. Před samotnou přehlídkou se uskutečnil slavnostní průvod městem.
Sletu se zúčastnili například i ženy ze slovenského Trenčína, které předvedly skladbu s názvem "My a my". Muži pak oslnili s výstupem pojmenovaným Chlapáci III. K vidění byly i sestavy dětí z mateřských školek.
"Na stadionu Spartak jsme cvičili poprvé. Není proto divu, že jsme měli obavy, jak se slet vydaří a zejména, jestli přijdou diváci. Přestože se ve stejnou dobu konal na Horním náměstí folklorní festival a na Přerovské rokli závody, diváci přišli," uvedli pořadatelé sletu ze Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy.
Všesokolský slet v Přerově
Cvičenci si užívali téměř do posledního místa zaplněného stadionu.
"Z pohledu nás cvičenců z plochy stadionu to dokonce vypadalo tak, že tribuna je divácky zcela obsazená," řekl Miroslav Rozkošný, vzdělavatel Tělocvičné jednoty Sokol Přerov.
Jeden z nejstarších cvičenců prostějovské Věrné gardy svůj pohled na tribunu komentoval velmi pozitivně. "To je lidí, je to super Přerováci," vyjádřil.
Všesokolský slet v Přerově
I další cvičenci se vyjadřovali obdobně.
"Moje těšení se na všesokolský slet bylo odměněno bohatě. Připomněla jsem si doslova mladá léta. Pochod kolem stadionu, vztyčené vlajky i sestavy, to vše bylo krásné, sdělila jedna ze cvičenek, osmasedmdesátiletá Eugenie Kubalová.
Sestavy doprovázelo skandování při nástupech i odchodech cvičenců. Často i ostatní cvičící odměňovali druhé potleskem v průběhu jejich vystoupení.
"Pochvalu si zaslouží také Dechový orchestr Haná ZUŠ Bedřicha Kozánka s dirigentem panem učitelem Františkem Tkadlecem," uzavřel Miroslav Rozkošný.
(kre)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama