100 let Sokola v Beňově

4. června 2012 v 13:58 | Yveta Hrbasová, Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Příležitost k pohybu pro všechny generace

Zpráva Yvety Hrbasové:

Přípravy na Sokolský den probíhaly od začátku roku. Děti i dospělí pilně nacvičovali vystoupení a starosta Ing. František Kubík shromažďoval podklady pro vydání brožury s podrobným popisem od založení jednoty až do posledních let. V pátek 1. června do pozdních hodin připravovali členové výboru výstavu o historii Sokola.
Slavnost začala za pěkného počasí v sobotu 2. června od 13.00 průvodem obcí od základní školy v čele s vlajkami, hrála Veselka ze Sušic, pochodovali všichni cvičenci a hosté z polské gminy Tworóg. U pomníku T. G. Masaryka a na hřbitově u pomníku padlých se účastníci zastavili a starosta T. J. Sokol Beňov přednesl projevy a položil kytice k uctění památky . Poté se průvod odebral k sokolovně a opět starosta pan Kubík umístil kytici pod pamětní desku rodáka Rudolfa Lukaštíka.
Od 14.00 pokračovalo slavnostní odpoledne na výletišti vysvěcením nového praporu a předáváním vyznamenání zasloužilým členům. Nejvyšší ocenění za zásluhy ve sportovní činnosti obdržel hospodář bratr Evžen Janda od sestry Ireny Darmové a bratra Jaroslava Skopala.
Děti MŠ Beňov se představily se skladbou "Bobík" a žákyně ZŠ Beňov cvičily s lavičkou na hudbu "Hajný je lesa pán". Maminky a děti předvedly sestavu na píseň "Holky z naší školky", žáci ZŠ Beňov cvičily Zumbu, ženy Pilates pod názvem "Žádné party".
Členky aerobiku cvičily s obručemi na píseň "Dlouhá noc", následovalo cvičení žáků i dospělých na žíněnkách i s nářadím a na závěr vystoupili muži se skladbou "Poupata". Všichni byli úžastní a diváci oceňovali vystupující dlouhým potleskem. Od 18.00 začala v sokolovně beseda s paní Marií Špalkovou o historii Sokola. Děti si skotačily ve skákacím hradu a bylo zajištěno bohaté občerstvení ve spolupráci se spolky z Beňova. Od 19.00 se konal koncert skupiny Waťák a od 21.00 taneční zábava se skupinou Tchoři a Forum. Děkujeme všem pořadatelům za obětavost i za podporu obce. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama