Přerovské sokolstvo se zúčastní otevření nového Tyršova mostu

15. dubna 2012 v 20:26 | Jaroslav Skopal

v roce 180. výročí narození zakladatele Sokola dr. Miroslava Tyrše

Rok 2012 je rokem 150. výročí založení tělovýchovného a ve své době i silně vlasteneckého spolku Sokol. Miroslav Tyrš jej s dalšími vrstevníky zakládal v roce 1862. Bylo mu tehdy třicet let. Druhému hlavnímu spoluzakladateli Miroslavu Fügnerovi bylo o deset let víc.


V Přerově máme most přes Bečvu, který ve své původní podobě byl postaven v roce 1903 a slavnostně otevřen 1- ledna 1904.
V roce 1932 byl na žádost Tělocvičné jednoty Sokol Přerov pojmenován na Tyršův most. Stalo se tak 17. září 1932, v roce stých nedožitých narozenin Miroslava Tyrše. Byla u toho velká sláva, přijelo mnoho sokolů i z dalekého okolí.
Podobně tomu bude i letos 8. května, kdy město Přerov připravuje slavnostní otevření dostavovaného nového Tyršova mostu.Přerovští sokoli se zúčastní i s historickými prapory, v krojích a někteří i ve cvičenbích úborech pro XV. všesokolský slet.
Tímto způsobem si připomenou nejen své veké výročí, ale pozvou veřejnost i na krajslý sokolský slet, který se bude konat 16. června právě v Přerově. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama