Ostravská televize v naší župě

5. března 2012 v 22:24 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

natáčela v Sokole Přerov a Dřevohostice

V rámci oslav 150 let let Sokola v Čechách a na Moravě zavítala do Přerova a Dřevohostic k natočení záběrů ze sokolského prostředí Ostravská televize. Šlo o předem dohodnutou akci, která měla zachytit činnost jednot. K dispozici bylo jedno odpoledne. Záběry mají být po zpracování předány České televizi, která je zařadí do některého sportovního bloku vyhrazeného Sokolu.

Nejdříve byl natočen rozhovor s Richardem Bučkem, starostou nové Tělocvičné jednoty Sokol Přerov Handball Club. Nebýt předehraného utkání s Kopřivnicí mohly být natočeny i záběry z utkání ve sportovní hale.

Našim hostům se věnovala hlavně jednatelka naší župy ses. Irena Darmová a posléze i starosta Sokola Přerov Vladimír Tabery ml. Ten jim zpřístupnil hřiště za sokolovnou, hlavní sál a všechny další prostory, kde se cvičí a sportuje. V rozhovoru pak informoval o naší největší jednotě a o historii sokolovny, která je kulturní stavební památkou.

Z balkonu sokolovny byly pořízeny i záběry na Přerov a řeku Bečvu včetně pamětní desky Františku Venclovskému, který byl po jistou dobu též členem Sokola Přerov.
V loutkovém divadle reportéři natočili několik záběrů i během odpoledního představení. Po krátkém povídání o historii a současnosti naší župy odjeli do Dřevohostic, kde v místní sokolovně shlédli a natočili něco z právě probíhajícího představení místního sokolského amatérského divadla.
Sledujte programy stanic České televize, snad budete mít štěstí něco z toho uvidět na obazovce.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama