I členové Sokola byli účastni v třetím odboji

2. ledna 2012 v 11:25 | Filip Uzel, župa Podřipská

Diskutujte, připomínkujte!

Vážené sestry a bratři.
Posílám článek, který bohužel v Sokole vyvolává stále velké emoce. Tento článek jsem v roce 2005 posílal do časopisu Sokol, kde nebyl zveřejněn. Nyní jsem jej po úpravě poslal do redakce e-Sokola. Znovu bylo jeho zveřejnění odmítnuto. Proto jsem se rozhodl poslat ho touto cestou k Vám do žup. Mým přáním je, aby se k tomuto tématu již konečně rozvířila celosokolská debata. Budu rád když článek rozšíříte dále.
Se sokolským Nazdar !
Filip Uzel

Symbolicky 17. listopadu 2011 vstoupil v platnost Zákon o účastnících odboje a odporu proti komunismu. I když je přijetí zákona zásadně opožděné, zákon má řadu vad, přesto vnímám jeho přijetí velice pozitivně.
Někdy mi přijde, že se u nás už zapomnělo, že tu kdysi byl politický systém, který byl založen na násilí a dopouštěl se těch nejhorších zločinů. Vykonstruované procesy, politický teror. Tisíce občanů odsouzeno k doživotí či mnohaletým vězením. Kárnými vojenskými jednotkami PTP prošlo na desítky tisíc "protistátních živlů". Tento zrůdný režim se neštítil popravit i ženu. Dr. Milada Horáková byla oběšena dlouho trvajícím škrcením 27. června 1950. Režim vyhlásil válku těm, kteří by se proti komunismu odvážili byť jen špitnout. Podpořeni obrovským zástupem svých zastánců a ještě početnější skupinou pasivních občanů, zničili komunisté životy tisícům nevinných lidí. Je mi naprosto jedno, jaké je mínění většiny. Lidé jako Josef a Ctirad Mašínovi, Milan Paumer, Vladivoj Tomek a další pokládám za hrdiny. Mrtví a zranění, které za sebou zanechali, byli důsledkem skutečného třídního boje. Boje, který nerozpoutali oni, ale komunistická strana. Jejich odkaz by měl zůstat co nejdéle živý.
Jediným, kdo za 20 let po sametové revoluci rozsáhleji popsal dějiny perzekuce Sokola v letech 1948 - 1989, byl br. Waldauf ve svých knihách "Sokol - malé dějiny velké myšlenky".
Bojovat proti komunismu je nutné, pořád od rána do večera, všemi prostředky, které jsou k dispozici. Utrpení těch, kteří dlouze umírali v bolestech a ponížení, nás všechny zavazuje k povinnosti volat všechny spolupachatele před spravedlnost.
Nezapomeňme na oběti komunismu 1948 - 1989: 205 486 odsouzeno, 248 popraveno, 4 500 zemřelo ve věznicích, 327 zahynulo na hranicích, 170 938 občanů emigrovalo.
Vím, že tento článek vyvolá jistě řadu negativních a emotivních reakcí, což plně chápu 
vzhledem k minulosti některých  členů Sokola před rokem 1989. 
Národ, který zapomíná na svoji minulost, je odsouzen ji prožít znovu. Sokol byl vždy 
svědomím národa a myslím, že by se měl už konečně jednoznačně postavit 
proti zlu zvanému komunismus.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:14 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama