Ze zahájení výstavy 24. října 2011

28. října 2011 v 21:30 | Vojtěch Podušel, Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Velký zájem o výstavu ke vzniku Sokola

24. října odpoledne byla v Městském informačním centru na Kratochvilově ulici (Pasáž) zahájena výstava ke 140. výročí vzniku Tělocvičné jednoty v Přerově a ke 150 letům od založení prvního tělocvičného spolku v Praze pod názvem Jednota pražská. Ta pak od roku 1864 oficiálně přijala do svého názvu i termín Sokol. Postupně vznikaly další sokolské jednoty v Čechách a na Moravě
Zahájení výstavy se zúčastnili primátor Přerova Jiří Lajtoch, ředitel Muzea Komenského Radim Himmler, ředitel Státního okresního archivu v Přerově Jiří Lapáček a také starosta Tělocvičné jednoty Sokol Přerov Vladimír Tabery.
Čestným hostem byla pamětnice činnosti přerovského Sokola a župy ještě z období po prvé světové válce sestra Ludmila Chytilová.
Výstava je moderně technicky provedena, o což se zasloužila paní Kristina Sehnálková z Muzea Komenského.
Sleduje všechna období Sokola od jeho založení, přes účast přerovských sokolů v obou sokolských odbojích za první a druhé světové války až po současnost.

Zájem prvních diváků, kterých se v krátké době po zahájení vystřídalo na šedesát, byl neočekávaně velký.Mnozí slíbili, že přijdou ještě jednou a v klidu si vše prohlédnou. Výstava potrvá do konce listopadu t.r.
Přítomní představitelé výboru Sokola Přerov byli s průběhem zahájení výstavy spokojeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama