Pozvánka na výstavu

21. října 2011 v 19:13 | Jaroslav Skopal |  Historie

SOKOL 150 let v pohybu a 140 let od vzniku Sokola v Přerově

V pondělí 24. října 2011 v 16,00 bude otevřena výstava ke 150 letům vzniku Sokola a ke 140. výročí založení Tělocvičné jednoty Sokol Přerov. Výstava potrvá do konce listopadu 2011. Je instalována v malé výstavní síni Městského informačního centra v Kratochvilově ulici (Pasáž).
Díky zapojení Muzea Komenského a Státního okresního archivu v Přerově do příprav a provedení výstavy byly shromážděny zajímavé historické fotografie a jiné exponáty. Technické provedení v koncepci Mgr. Kristiny Sehnálkové má vysokou profesionální úroveň.
Různé publikace z historie Sokola včetně ukázek historických cvičebních úborů, odznaků a jiných předmětů, to už bylo přineseno z domácích archivů Sokola Přerov. Fotografie z posledních 22 let po obnově Sokola jsou už většinou dílem členů místní jednoty nebo činovníků Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy, jejíž historii je též věnován jeden výstavní panel.
S ohledem na zařazení nových snímků ze strany Muzea Komenského v Přerově a Státního okresního archivu v Přerově některé Sokolem Přerov nebo župou zařazené snímky se na panely nedostaly. Je možno je v originále nebo kvalitní kopii dostat ještě v omezeném počtu do zasklených vitrinek.
Výstavu si rozhodně nenechte ujít, vstup na ni je volný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama