Nová sokolská jednota v Přerově

21. října 2011 v 18:24 | Jaroslav Skopal |  Organizační

Házená Sokola Přerov vytvoří samostatnou tělocvičnou jednotu

Rozhodla o tom ustavující schůze svolaná přípravným výborem na 20. října 2011 do sportovní haly Spartaku Přerov, kde mají sokolští házenkáři své tréninkové a zápasové zázemí. Nově zvolený starosta ustavené "Tělocvičné jednoty Sokol Přerov - Handball Club" Richard Buček zdůvodnil potřebu samostatné právní subjektivity možnostmi operativnějšího samostatného jednání se sponzory a dárci. Také se usnadní komunikace se Svazem házené, který řídí soutěže. Nová jednota bude součástí Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy, přihlásila se k jednotným Stanovám České obce sokolské a chce i nadále udržovat dobré vztahy s T.J. Sokol Přerov.
Potěšitelná byla účast zletilého členstva 25 ze 40, kteří většinově schválili přechod do nové jednoty. T.J. Sokol Přerov HC (zkrácený název) se může pochlubit dvěma oddíly mužů (A a B), starším dorostem, staršími žáky a přípravkou, která bude i nadále zázemím pro členskou základnu. Mužům A se podařilo nedávno porazit svého okresního rivala z Hranic o osm branek na jeho palubovce, což pozvedlo náladu v členstvu. Možná se vytvoří i jakási obdoba Věrné gardy, kde se budou moci scházet bývalí hráči a činovníci, kteří jsou stále srdcem poutáni ke "klubu".
Vznik nové jednoty musí ještě potvrdit předsednictvo sokolské župy na nejbližším zasedání a poté i předsednictvo ČOS v Praze. Teprve od tohoto okamžiku nabude ustavení jednoty právní moci. V nově zvoleném výboru se jednatelem stal Ladislav Kuda, místostarostou Radek Hošek a členy ing. Richard Buček a Petr Mikeška. Byla zvolena i tříčlenná kontrolní komise, kterou povede Tomáš Kopal.
Účastníci valné hromady, většinou aktivní hráči, projevili zájem i o vysvětlení rozdílů mezi pojmy tělocvičná a tělovýchovná jednota nebo zkratkami TJ a T.J., takže jsem jim mohl vysvětlit, že v prvém případě jde o jednoty v ČSTV, zatímco v druhém případě je názvem a zkratkou s tečkami vyjádřena příslušnost k České obci sokolské. Dokonce se začali v oficiálních projevech oslovovat i "bratře". Možná jim účast ve spolku s víc jak stoletou tradicí nečiní problém. Rád jsem jim poblahopřál k nedávnému vítězství áčka nad Cementem Hranice na jeho palubovce a k tomu, aby si v extralize mužů dokázali držet střed tabulky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama