Atletické mládí v Přerově

2. června 2011 v 18:39 | Alois Košťálek |  Z činnosti

K účasti výpravy ze Sokola Kokory

V polovině května 2011 uspořádala Sokolská župa Středomoravská Kratochvilova na atletickém stadionu Spartaku Přerov u plaveckého bazénu lehkoatletické závody jako součást soutěže sokolské všestrannosti. Po dobrých loňských zkušenostech a některých úspěších jsme vypravili na závody i skupinu mladých členů Sokola Kokory a to ve výborné spolupráci s kokorskou základní školou. Vstřícní a ochotní rodiče zabezpečili dopravu dětí na závody a dokonce mnozí je po celou dobu na stadionu podporovali a povzbuzovali.
Tentokrát Kokory reprezentovali zejména mladší závodníci.
Děvčata byla jen dvě z těch nejmladších a to Viktorka Marková a Maruška Zapletalová. Děkujeme jim za statečnost a snaživé výkony. Naši kluci ovládli zejména obě kategorie mladších žáků. Zkušení závodníci Jan Majárek a Ondřej Marek už z loňska věděli, jak na to a k nim se přidali i další. Jan Majárek zopakoval své loňské celkové vítězství, přestože postoupil do starší kategorie II. Vyhrál oba běhy, krátký i dlouhý i skok daleký, jen v hodu kriketovým míčkem byl čtvrtý. Druhého v celkovém pořadí porazil o 85 bodů. Na stupních vítězů ho doplnil ještě snaživý a bojovný Adam Chovanec ze Žeravic a polepšil si tak loňské umístění. Ani ostatní kokoráci v této kategorii nezklamali.
Žákovskou kategorii I kokorští zcela ovládli. Absolutní vítěz Ondřej Marek vyhrál všechny discipliny (minule byl celkově pátý). Během roku výrazně zlepšil důležitou disciplinu, hod kriketovým míčkem a tak o jeho vítězství nebylo pochyb.
Velkou radost nám udělal nový závodník Vilém Hluší, který přes slabší hod dosáhl jasně na stříbrnou medaili. Svým výkonem překvapil Miroslav Telíšek, který skončil čtvrtý. Jen pár bodů za běh na 300 m mu chybělo a stupeň vítězů by byl vyhrazen jen pro Kokory. Zařazení Jiříka Zapletala (ročník 2004) do této kategorie bylo příliš tvrdé. I tak mu děkujeme za statečnost a snahu.
Snažili se i starší žáci, ale závodníci z Hranic, Přerova a Lipníka byli nad jejich síly.
Mezi předškoláky dosáhl z našich nejlepšího umístění Mikoláš Hluší na 8. místě, když v krátkém běhu byl druhý.
Mrzí nás neúčast děvčat, zejména všech starších kategorií i neúčast žáků z posledních tříd, zvláště, když jsme tuto kategorii vloni vyhráli.
Jsme moc rádi, že prostřednictvím sokolských soutěží poznává i naše žactvo krásu i útrapy královny sportu - lehké atletiky - a jsme za to osvědčeným sokolským organizátorům vděčni, zvláště, když výsledky i přes složité bodování byly velmi rychle k dispozici. Důležité je samozřejmě porozumění i vstřícnost řady rodičů, kteří pochopili, že sport je pro jejich děti důležitou složkou správného všestranného vývoje.
T. J. Sokol Kokory jim i vedení ZŠ Kokory děkuje za podporu a pomoc. Vždyť na základě sokolských soutěží a závodů získáváme pro nás i nové členy právě v žákovských kategoriích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Grr | Web | 2. června 2011 v 18:40 | Reagovat

Ahoj, právě začínám s blogem. Ocenila by jsem tvou návštěvu :) http://malaspisovatelkagrr.blog.cz/
Klidně zanechej i komentář, budu ráda :) děkuju a pěkný den :)

2 Swea | Web | 2. června 2011 v 18:43 | Reagovat

jak ráda bych se zúčastnila nějakých závodů :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama