Ze župní soutěže v atletice v Přerově

15. května 2011 v 17:29 | Jaroslav Skopal, Zbyněk a Marcela Haraštovi |  Z činnosti

Stadion Spartaku Přerov 14. května 2011


Další obrázky jsou ve fotogalerii
V nabitém víkendovém programu sportu, kultury a přehlídky historických vozidel se v Přerově v sobotu 14. května neztratili ani sokolské děti, dorost a dospělí, kteří na atletickém stadionu Spartaku Přerov přišli absolvovat atletický čtyřboj. Ten je součástí sokolské soutěže všestrannosti, kam patří i gymnastika a plavání. V těch se závodilo již koncem března.
Sokolů přišla na atletiku necelá stovka doprovázená u těch nejmladších i rodiči, kteří se rádi přesvědčili, co jejich ratolesti dokáží. Závod obeslaly sokolské tělocvičné jednoty z Beňova, Brodku, Hranic, Kokor, Lipníka, Majetína, Přerova a Vlkoše. Kategorii předškoláků posílilo i šest dětí z mateřské školy U Tenisu. Všichni absolvovali sprinty na tratích 40, 50, 60 nebo 100 m. I skok daleký měl své varianty podle stáří závodníků. Ti nejmladší skákali z místa, starší s rozběhem podle pravidel atletiky. Hod míčkem nedělal mladším závodníkům problém, naopak u vrhu koulí se u některých projevila neznalost techniky i tréninku. Je tedy na co se zaměřovat v přípravě na příští ročník.
Na závěr všichni kromě předškolních dětí běželi na dlouhých tratích na 300, 600, 800 nebo 1500 metrů. Nikdo netaktizoval, každý běžel dle svých schopností a možností. Atletický stadion Spartaku poskytl svým vybavením víc jak důstojné prostředí pro celý závod, v němž nešlo o vrcholové výkony, nýbrž o prokázání všestranných pohybových dovedností. Potřebné náčiní poskytl za místní atletický oddíl Miloš Přidal. Sokolští organizátoři ze Středomoravské župy Kratochvilovy mohli být spokojeni.
Z výsledků - prvá místa podle kategorií: Předškolní děti Dagmar Jusková, MŠ U Tenisu (druhý Mikuláš Krejčíř, Sokol Přerov), žáci I Ondřej Marek (vyhrál všechny disciplíny), Kokory, žákyně I Jana Trefilková, Přerov, žáci II Jan Majárek, Kokory, žákyně II Nikola Dvorská, Přerov, žáci III Jaroslav Rýpar, Hranice, žákyně III Viktorie Šromotová (dálka 421 cm, vyhrála všechny disciplíny), Lipník, žáci IV Jiří Kálal, Hranice, žákyně IV Jarmila Svozílková, Vlkoš, dorostenci Patrik Machalík (dálka 506 cm), Přerov, dorostenky Tereza Pitrová (jediná), Přerov, muži Zbyněk Harašta (1500 m 5:09,9), ženy Vlasta Krejčířová (800 m 3:05,6), Přerov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama