Jan Přidal, Jiří Sobotík a Svatopluk Tesárek

12. května 2011 v 22:52 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

slavili 190 let ve Vřesovicích

Tři sokolští činovníci z Moravy slavili své kulatiny v sokolovně ve Vřesovicích. Místní Sokol patří k velmi aktivním venkovským jednotám Sokolské župy Prostějovské. Bratr Jan Přidal se 1. května 2011 dožil devadesáti let a všichni mu popřáli hodně zdraví do další desítky.
Další fotografie najdete ve fotogalerii
Jiří Sobotík ze Sokola Dubicko je předsedou krajské koordinační rady žup Olomouckého kraje. Dožívá se šedesáti let a přijel slavit do Vřesovic společně s bratrem Přidalem a Svatoplukem Tesárkem. Ten je starostou Sokolské župy Prostějovské a slavil své čtyřicáté narozeniny.
Všichni oslavenci vytvořili pro pozvané návštěvníky příjemnou atmosféru, o kterou se starala i "teplá kuchyně" místního Sokola. S bratrem Janem Přidal jsem hovořil o jeho přání dokončit co nejdříve dle jeho podkladů sborník o Sokolském druhém odboji na Moravě. Mohl jsem jej ujistit i za bratra Zdenka Hlobila, který rovněž pracuje na textových úpravách, že do konce letošních prázdnin by sborník mohl být připraven k tisku.
Na oslavě 190. narozenin tří jubilantů mě překvapil pěkný stav místní sokolovny, velká členská základna čítající asi 300 členů a velký zájem a ochota mladých sokolů - mužů pořídit si a využívat nový společenský sokolský kroj. Mohou doporučit i dobrého krejčího z Prostějova dalším zájemcům. Látka a doplňky jsou stále v prodeji v sokolské prodejně v Tyršově domě v Praze.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama