Výbor ČOS stanovil postup vůči SAZCE

5. března 2011 v 21:52 | Jaroslav Skopal |  Organizační

Chce si zachovat akcionářský podíl, byť bude i menšíHlavním bodem mimořádného zasedání výboru ČOS 5. března 2011 byla situace v Sazce a.s. Jednání se nezúčastnil bratr Jaroslav Bernard, který nedávno rezignoval na funkci starosty ČOS. Proto ho dle platných stanov v plné míře zastupoval bratr Oldřich Lomecký, který, jak se ukázalo, je o problematice Sazky též nejlépe informován. Účastníci jednání dostali do rukou tři dopisy externích subjektů, které by se rády podílely na řešení situace v Sazce. Po delší rozpravě převážil názor, aby si ČOS zanechala i nadále akcionářský podíl, byť může po navýšení základního kapitálu externím subjektem dojit ke snížení podílu dosavadních akcionářů, kteří nový kapitál sami neobohatí. S tím souvisí i druhý související závěr, že ČOS by neměla přijímat žádné finanční závazky ve vztahu k Sazce. Úvěry se snadno přijímají, avšak hůře splácejí a ČOS nehodlá zastavovat svůj majetek.


Byla odsouhlasena tříčlenná komise, která bude dále posuzovat nabídky a vyjednávat. Současnému předsednictvu slouží ke cti, že se v poslední chvíli rozhýbalo a začalo názorově působit na další malé akcionáře, aby postupovali jednotně. Výbor ČOS potvrdil odvolání Jaroslava Bernarda z představenstva a Jana Ulrycha z dozorčí rady Sazky. Zatím však v těchto funkcích zůstávají do doby, než tyto návrhy projdou i valnou hromadou Sazky. Nové jmenovité návrhy připraví předsednicvo a předloží výboru ČOS, který se k řádnému jarnímu zasedání sejde pravděpodobně 21. května.
Závěr jednání již proběhl bez Oldřicha Lomeckého, který po třinácté hodině odejel v historickém úboru zahájit Malostranské masopustní veselí, k čemuž ho opravňuje jeho fukce starosty Prahy 1.


Výbor ve schváleném rozpočtu odsouhlasil i částku k obnově vydávání časopisu Sokol v roce 2011. Počítá se s deseti elektronickými čísly a dvěma tištěnými. Další podrobnosti zatím uvedeny nebyly.
K připomínce jedné sestry, že zápisy z jednání předsednictva chodí pozdě, zaujal jednatel bratr Jan Mandát omluvné stanovisko, že teď je v situaci generála bez vojska, a slíbil nápravu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama