K Přehlídce sokolských souborů

23. března 2011 v 20:32 | Jaroslav Skopal |  Organizační

16. 4. 2011 v přerovské sokolovně

Organizátoři Přehlídky sokolských tanečních souborů a pódiových skladeb konané 16. dubna 2011 v přerovské sokolovně od 14,00 hodin připravují program ze všech došlých přihlášek a technické zabezpečení celé akce.
Koho uvidíme: Soubor Grácie ze Sokola Vlkoš, oddíl capoeiry z Přerova, ženy s cvičením s kruhy z Jednoty Trenčín Sokola na Slovensku, mládež a Stepující matky ze Sokola Velká, oddíl aerobiku z Beňova, koedukované vystoupení sokolů z Veselí nad Moravou, žákyně, dospělé i country skupinu ze Sokola Valašské Meziříčí, seniory z Hranic, taneční pár z Tanečního sdružení Přerov, pódiovou skladbu dorostenek a dvě skupiny mažoretek ze Sokola pod Radhoštěm, jazzovou loutkovou kapelu ze sokolského loutkového divadla Přerovský kašpárek, Sušické pirátky, Báječný ženský ze Sokola Majetín a dvě skupiny vyslané Sokolem Paršovice.
O svých schopnostech věnovat se pohybu na hudbu nás přesvědčí vozíčkáři se svými asistenty z přerovského občanského sdružení Jsme tady.
K milým hostům budou patřit tři skupiny dětí z přerovských mateřských škol a to z Dvořákovy, Píšťalky a u Tenisu.
Jednotliví účastníci obdrží občerstvení, mládež a dospělí pohlednici přerovské sokolovny, každý soubor Památník Tělocvičné jednoty Sokol Přerov 1871 - 2011, účastnický list a možná jako suvenýr zbudou i nějaké plakáty k akci.
Co očekáváme od účastníků: Uvítali bychom zaslání hudby předem, předejdeme tak možnému problému, kdy by naše aparatura nepřehrála vámi dovezené CD, což už se bohužel stalo. Hudbu je možné poslat na CD nebo elektronicky přes některou z internetových služeb (např. www.uschovna.cz) V případě, že máte hudbu v mp3, případně jiném komprimovaném formátu, je možné jej poslat běžnou elektronickou poštou. Jsme si vědomi možné větší, či menší ztráty kvality při použití komprese.
Chcete-li si vyzkoušet na místě alespoň nástup na svou skladbu, dostavte se nejméně hodinu před zahájením. Chcete-li si skladbu i zkusit, objevte se už před polednem.
Příchod hlaste organizátorům u bočního vchodu do sokolovny (od Bečvy), kde budete nasměrováni do přidělené šatny. Současně se dozvíte další aktuální informace.
Zahájeno bude hromadným nástupem, při němž k vám krátce promluví starosta jubilující jednoty Vladimír Tabery ml.
Návštěvníci
akce - diváci mají vstup po širokém schodišti do předsálí. Vstupné je dobrovolné, občerstvení v sokolském bufetu.
Dospělé aktivní účastníky i návštěvníky, kteří nespěchají po skončení přehlídky domů, zveme do 30 minut po závěru na malý improvizovaný seminář v předsálí, zahrnující hodnocení akce a vzájemnou informaci o sokolském hnutí u nás a na Slovensku. Po něm malé posezení.
Přehlídka patří ke stěžejním akcím oslav 140. výročí vzniku Tělocvičné jednoty Sokol Přerov, jehož přesné datum je 4. květen 1871.
Horní fotografii dodala Helena Sedláčková, zbylé dvě autor článku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama