Starosta České obce sokolské rezignoval

20. února 2011 v 21:47 | Helena Rezková |  Organizační

Tisková zpráva z Předsednictva ČOS 19. února 2011

Starosta České obce sokolské (ČOS) Jaroslav Bernard dnes na zasedání předsednictva České obce sokolské rezignoval na svůj post ve vedení Sokola. "Rozhodl jsem se tak po zralé úvaze," řekl Jaroslav Bernard a svůj krok zdůvodnil zhoršujícím se zdravotním stavem.
Do zvolení nového starosty Sokol povede první místostarosta Oldřich Lomecký. "Předsednictvo po rezignaci Jaroslava Bernarda navrhlo při svém dalším jednání odvolání zástupců ČOS v orgánech Sazka a. s.," uvedl místostarosta Lomecký. V představenstvu Sazky zastupuje Českou obec sokolskou bývalý starosta Jaroslav Bernard a v dozorčí radě zasedá člen předsednictva ČOS Jan Ulrych.
Další kroky, které povedou ke zvolení nového starosty ČOS, podniknou sokolové na mimořádném zasedání výboru ČOS 5. března. "Výbor zvolí kandidátní komisi, která připraví volbu nového starosty České obce sokolské," dodal Oldřich Lomecký.
Předsednictvo ČOS se také jednomyslně připojilo k žádosti minoritních akcionářů ze 4. února letošního roku o svolání mimořádné valné hromady společnosti Sazka a. s.
Česká obec sokolská je nejstarší tělocvičnou organizací v České republice a v roce 2012 oslaví již 150. výročí svého založení. Ve stejném roce se uskuteční i XV. všesokolský slet.


Za ČOS

Oldřich Lomecký, první místostarosta ČOS

vlevo foto Oldřicha Lomeckého (zdroj idnes),
nahoře vpravo Jaroslav Bernard na III. Slovenských tělovýchovných slavnostech v Trenčíně koncem června 2010, foto Jaroslav Skopal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry | Web | 8. dubna 2011 v 22:47 | Reagovat

máš to tu pekne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama