Zumba v kokorské sokolovně

20. ledna 2011 v 21:51 | Alois Košťálek |  Z činnosti

Novinka či jen nová forma něčeho, co zde už bylo. Přidejte komentář!

    
Po úspěšné listopadové instruktáži přpravila náčelnice T. J. Sokol Kokory spolu s dalšími sestrami hned po novém roce další cvičební akci. Klasický středeční aerobik byl po Novém roce doplněn o taneční pondělí, pro které byla získána cvičitelka a instruktorka z Přerova. Každé pondělí od 20 hodin je v tělocvičném sále sokolovny v Kokorách sraz dívek a žen všech věkových kategorií, které se chtějí naučit a využívat pro pravidelný zdravý pohyb cvičení vycházející zejména z jihoamerických tanečních prvků zvaných zumba.
Cvičení je organizováno nejen pro cvičenky Sokola, které jsou na domácí půdě samozřejmě zvýhodněny, ale i pro ostatní dívky a ženy nejen z Kokor, ale i ze širokého okolí. Ukázalo se, že cvičení bylo připraveno s citem a s ohledem na skutečný zájem o tento poměrně nový atraktivní styl zdravého a optimistického pohybu.
Už na prvních inzerovaných lekcích se v prostorném sále sokolovny v Kokorách sešlo na 70 cvičenek, které absolvovaly náročnou a dynamickou, ovšem vysoce rytmickou cvičební hodinu za nepříliš vysoký poplatek. Při fotodokumentaci jsme mohli zaznamenat několik věkových a profesních skupin. Od žákyň základní školy, až po zralé ženy. Na cvičební ploše jsme narazily na studentky, zaměstnané ženy, učitelky, lekařky, starostku obce,i značný počet žen, které přijely ve skupinách po vlastní ose z okolních obcí, ale i ženy důchodového věku. Muži zatím chyběli, zumba se
na venkově mezi nimi v současnosti neprosadila.
Výbor T. J. Sokol Kokory nový typ cvičení podporuje, při tak velkém počtu cvičenek uvažuje i o lepším ozvučení sálu. Klíčovou otázkou do dalších týdnů je vytrvalost cvičenek a budoucí stabilizace zájmu, či jeho postupný pokles a životnost do dalších cvičebních období.
     Každopádně nástup zumby v Sokole Kokory byl impozantní a organizátorkám je třeba výrazně poděkovat.                   Ing. Alois Košťálek, vzdělavatel Sokola Kokory.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alois Košťálek | E-mail | 3. února 2011 v 11:15 | Reagovat

Nečekali jsme, že se tak velký zájem udrží. Je únor a stále cvičí kole sedmdesáti cvičenek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama