Sivestrovské koupání v Bečvě

1. ledna 2011 v 13:08 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

jen pro vytrenované otužilce

Oddíl dálkového a zimního plavání Spartaku Přerov připravil pro zimou ztuhlé občany města tradiční podívanou koupání v řece Bečvě. Teplota vody byla +2oC, vzduchu -6oC.
Občané zaplňovali vhodná místa ke sledování této atrakce již před 14. hodinou, kdy byla akce oficiálně zahájena. Slovem provázel Bohuslav Přidal, rázný povel ke vstupu do vody dal bývalý voják Milan Svoboda, čestný předseda oddílu, který tentokrát sám do řeky nevstoupil.
Šlo o výkony hodné obdivu, kterým u každého jednotlivce muselo předcházet systematické otužování. Z jiných míst republiky bylo vidět a slyšet hlavně ostraváky. Tato přerovská akce zimního předvádění otužilců za přítomnosti diváků, je prý třetí největší v České republice.
I když z vody vystupovali ztuhlí a sotva mluvili, byli ochotni dát se ještě před vstupem do sokolovny, kde měli šatny a sprchy, na chvíli zastavit a zapózovat pro snímek.
Zázemí v přerovské sokolovně, to byl příspěvek T.J. Sokol Přerov celé akci. Milan Svoboda, na němž leží hlavní tíha přípravy celé akce, vždy na podzim si zajišťuje příslib starosty Sokola Přerov, že sokolovna bude otužilcům otevřena.
Podívaná se odbývala mezi tělovičnou Sokola Přerov a Sportovním centrem před soutokem Bečvy s potokem Strhanec.
Tentokrát nikdo neplaval příliš daleko, což vyplynulo z poměrně velkého mrazu a také z plovoucích tenkých ker, které řeka přinášela, a které představovaly i riziko poranění.

Z dřívějška chyběla lávka u sokolovny, která stála na pilířích historického Tyršova mostu. Ta musela být pro špatný stav demontována, staré pilíře byly demolovány a na jejich místě během roku 2011 vyrostou nové i s novým mostem. O podobu nového Tyršova mostu se ve městě vedl  několikaletý spor, z něhož nakonec vyšel vítězně návrh architektky Aleny Šrámkové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama