Prosinec 2010

Pour féliciter aneb Pro štěstí v roce 2011

29. prosince 2010 v 14:37 | Jaroslav Nešpor, Jaroslav Skopal |  Historie

z Brna, Trenčína a Přerova

Prvé dva snímky poslal Jaroslav Nešpor z Brna (pátý muž v zástupu) jako připomínku Sokolského Brna 2010, na němž se významně podílel jako jeho spoluorganizátor
Další snímek je z Trenčína z konce června 2010, fotografoval Martin Krejčíř
K obrázku ještě pozdrav ze Sokola Trenčín:
Mili priatelia,
s nastavajucimi vianocnymi sviatkami Vas srdecne pozdravujem, prezite ich v dobrej pohode a zdravi v kruhu svojich najblizsich, v novom roku 2011 vela sportovych uspechov
zela
Ľubica Držková
SOKOL Trencin

Tuto sérii obrázků zakončí vzpomínka na župní slet v roce 2006 v Přerově
V roce 2010 se autorsky podíleli na příspěvcích mj. bratři a sestry z Kokor, Beňova, Velké, Přerova. Posílejte své příspěvky na jar.skopal@volny.cz , aby je bylo možno najít i na tomto blogu.
Na závěr pozvánka z Beňova:
Ahoj všichni !!
Přijďte si na Silvestra udělat sportovní odpoledne a trochu si protáhnout Vaše líné zadky a shodit ty vanilkové rohlíčky. Hrát můžeme volejbal, badminton, popř. pinec, záleží podle zájmu. Občerstvení si přineste vlastní, kdyby se to protáhlo. Jinak o před půlnocí se jde tradičně na kopec, tak doufám, že se zúčastníte. Sportu zdar!!  Josef Žalmánek

Předvedení skladeb pro XV. všesokolský slet

13. prosince 2010 v 19:54 | Jaroslav Skopal |  Organizační

Vinohradská sokolovna 12. prosince 2010

Více obrázků ve fotogalerii

Z naší župy se zúčastnilo víc jak deset cvičitelů a činovníků, kteří se v župě budou podílet na nácviku sletových skladeb a na přípravě župního popř. krajského sletu a též okrskových sletů.
Bylo předvedeno 12 skladeb, jejichž charakteristiky najdete na www.cos.eu .
Skladby se líbily, nesou rysy svých autorů. U řady skladeb byla vybírána známá hudba, která byla vhodně sestříhána. Největší výběr, co nacvičovat, budou mít cvičitelky v oddílech rodičů a dětí a mladšího žactva. Tradičně i ženy si mohou vybírat.

Vpravo je sletové logo, které si můžete stáhnout a propagačně využívat.
Nahrávky DVD mají být do žup dodány v lednu 2011. Kdy budou popisy, zatím řečeno nebylo, ale jistě na ně nebudeme dlouho čekat.
Očekáváme, že do nácviku se zapojí i vedoucí tanečních souborů, aerobiku a také alespoň jednotlivci ze sportovních oddílů. Příští slet zaklepal významně na dveře.

XV. všesokolský slet na programu náčelnictva

4. prosince 2010 v 18:51 | Jaroslav Skopal |  Organizační

2. prosince 2010 v Přerově

Milada Havlíčková a Zbyněk Harašta řídili poslední schůzi župního náčelnictva. Bratr Harašta informoval účastníky o sletové štafetě, která je připravována na druhou polovinu září 2011 a bude signálem pro zahájení nácviku sletových skladeb v jednotách.
Setra Havlíčková předala některým z přítomných vstupenku na předvádění nových sletových skladeb, ke kterému dojde v neděli 12. prosince 2010 v Praze ve vinohradské sokolovně.
Bratr Alois Košťálek podal informaci o přípravě Václavíkova memoriálu ve sportovním víceboji žup Olomouckého kraje, který by se měl konat nejspíše začátkem září 2011 v Dřevohosticích. Sněhová kalamita bohužel znemožnila účast sokolů z Dřevohostic, takže zatím nebylo možno hovořit o výběru sportů, které budou do víceboje zařazeny. Předpokládáme, že obsah soutěže vzájemně v nejbližší době dohodneme.
Dále byly ze strany náčelnice a náčelníka podány informace o plánu činnosti v roce 2011, zejména pak o přípravě sokolské soutěže všestrannosti.
Sám jsem pak připomenul, že župa očekává z našich jednot do konce ledna 2011 přihlášky na Přehlídku sokolských tanečních souborů a pódiových skladeb, která proběhne v rámci oslav 140 let vzniku Sokola v Přerově a to dne 16. dubna 2011 v přerovské sokolovně.