Sokolské aktivity v Kokorách

22. listopadu 2010 v 15:35 | Alois Košťálek |  Z činnosti

Cvičení a pohodové odpoledne

     Házenkářské hřiště u sokolovny v Kokorách se už uložilo k zimnímu spánku, v sále sokolovny je však o to živěji. Kromě pravidelného cvičení a tréninků a samozřejmě školního tělocviku zde probíhají í další zajímavé akce.
     
Náčelnice T. J. Dr. Lörinczová zorganizovala 13. 11. v sobotním dopoledni cvičební instruktáž pro členky Sokola, ale i pro ostatní zájemkyně za širokého okolí. Na programu byly tři druhy cvičení - klasický aerobik, zajímavé cvičení s gymbally a svižné moderní cvičení či vlastně tanec - zumba. Zkušené instruktorky dobře odvedly svou práci, zejména je třeba ocenit pomoc ze Sokola Přerov.
Více než třicet účastnic všech věkových kategorií se v rámci dopoledne příjemně unavilo, rozproudilo krev a děvčata se seznámila za velmi mírný poplatek (žačky a studentky dokonce zdarma) také s posledními trendy cvičení. Potěšily nás i aktivně cvičící starostka obce se členkami rady a pracovnicemi OÚ. Méně potěšila slabá účast za základní školy na atraktivním cvičení, za které se jinde platí nemalé sumy. Tělocvičné pohybové odpoledne se vydařilo. Do Kokor však dosud nepronikla skutečnost, že těchto cvičení, zejména zumby, se někde již zúčastňují i muži. Všem, kteří se na uskutečnění instruktáže podíleli či spíše podílely, patří zasloužený dík a uznání.
   
O týden později, tentokrát v neděli odpoledne 21. 11. si dali na balkoně kokorské sokolovny dostaveníčko senioři. Otevřený sokolský klub seniorů spolu s klubem ŽEN ŠEN pořádal od 14 hodin již páté POHODOVÉ ODPOLEDNE, tentokrát s heslem
PŘIJDĚTE S KORBELEM. V příjemném prostředí se sešlo u kávy, domácích koláčků, cukroví   a dalšího občerstvení 35 zkušených i nových účastníků. Seznámili se se 140 let starými zajímavými zápisy z kroniky školní, vyslechli zajímavé vyprávění J. Vinklárka o tom, jak se zrodila soutěž "KOKORSKÉ BRÓSEK", poznávali na starých fotografiích sokolské divadelní ochotníky, mezi kterými jsme našli jen při představení "Hrátky s čertem" šest předsedů či starostů Sokola Kokory. Vzdělavatelskou historickou zajímavostí byly i objevené stanovy místního Sokola z roku 1911, vytištěné Grégrovou tiskárnou v Praze. Nově zřizovaný tzv. ženský odbor musel být tehdy speciálně povolen c. k. místodržitelstvím, od té doby však patří v jednotě k velmi silným. K ozdobám odpoledne patřila optimisticky laděná seniorská báseň z vlastní dílny, přednesená zpaměti sestrou Pavlou L., velmi dobře vystihující ducha odpoledne i aktivity a čilost většiny seniorů v současných podmínkách. To velmi dobře potvrdila i "tisková mluvčí" klubu ŽEN ŠEN, takto náčelnice T. J., která nás seznámila s turistickými, cyklistickými i kulturními akcemi velmi aktivních členek klubu. Volná byla prohlídka fotografií, obecní kroniky, nově svázaných Kokorských novin a dalších dokumentů. Nemohla chybět ani dokumentární fotografie s přineseným "Korbelem".
Účastníci, snad z důvodu bohaté náplně, tentokrát nezpívali, za ně to stihli Waldemar Matuška a Josef Zíma se svými hity. Plný balkon vřel a šuměl přátelským povídáním, smíchem a zajímavostmi a tak jsme byli vděčni za ozvučení, které ochotně provedl M. Pavlík.
     Plné uznání zaslouží však i hospodyně - cukrářky, za přinesené pochoutky a zejména obětavá děvčata, která zajišťovala obsluhu a všichni, kteří se podíleli na celkové přípravě posezení a dalším občerstvení, a samozřejmě i všichni, kteří do této příjemné společnosti našli cestu. Odpolednem provázel kronikář obce a vzdělavatel Sokola Kokory. Teď už jen zbývá udržet a prodloužit vznikající tradici pohodových odpolední na balkoně kokorské sokolovny a získat pro ni další podporu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama