30. října 2010 v 12:46 | Alois Košťálek |  Z činnosti

Převzato z Kokorských novin

Na jaře letošního roku vypravil Sokol Kokory na župní přebory všestrannosti do Přerova, na zkoušku a ve spolupráci se ZŠ Kokory a rodiči, malou atletickou výpravu, o které jsme již v KN psali. Někteří žáci či žákyně si to zkusili, jiní dosáhli pěkných úspěchů. Podobné župní přebory se konaly i v ostatních župách Olomouckého kraje. A právě sokolský krajský přebor v atletice se konal 2. října letošního roku jako čtyřutkání sokolských žup v Prostějově. Účast byla už přísněji vázána na členství v Sokole a samozřejmě konkurence byla větší.

Přesto jsme si v T. J. Sokol Kokory troufli vyslat na atletický stadion v Prostějově, opět na zkoušku, alespoň dva své členy, mladší žáky (narozeni 2001 - 2003), a to Ondřeje Marka a Jana Majárka. Oba se osvědčili už v Přerově a tak jsme trochu s obavami čekali, jak si povedou v krajské konkurenci ostatních mladších žáků.

Bezprostředně po závodech jsme se dozvěděli od rodičů, kteří obětavě zajišťovali dopravu, že si kluci vedli mimořádně úspěšně a to samozřejmě oficiálně potvrzuje i výsledková listina. Ondra Marek skončil ve čtyřboji na pěkném pátém místě a nejlepšího výsledku dosáhl v běhu na 300m, kdy doběhl druhý pouhých 0,6 sekundy za vítězem a porazil dalších 16 závodníků.

Naprosté zděšení způsobil mezi favorizovanými
borci Prostějovska způsobil další reprezentant Sokola Kokory suverénní Jan Majárek, který, dalo by se říci, vyhrál, co se dalo. Pouze v hodu kriketovým míčkem byl třetí, ale s převahou vyhrál běh na 50 metrů a skok daleký. Vyhrál i běh na 300m, ale zde mu byl vážným soupeřem právě Ondra. Vítězná běžecká dvojice z Kokor své soupeře na třístovce doslova převálcovala, na třetího v cíli si vypracovala náskok téměř pěti vteřin.
     Každá disciplina byla bodovaná a po součtu bodů za dva běhy, skok a hod byla situace jasná. Zlatou atletickou medaili v kategorii mladších žáků získal pro Sokolskou župu Středomoravskou - Kratochvilovu s převahou Jan Majárek (č. 73) ze Sokola Kokory za 437 bodů, o neuvěřitelných 118 bodů před celkově druhým borcem ze župy Prostějovské.
V součtu bodů všech věkových kategorií mužských a ženských složek
získala naše přerovská župa v souboji 4 žup (naší, prostějovské, olomoucké a zábřežské) pěkné II. místo.
     Mladí sokolíci, díky a jen tak dál. A ať vás v Kokorách přibývá.
Dovětek: Na úspěšnou atletickou reprezentaci Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy v říjnu 2010 v Prostějově reaguje i místní tisk, když popisuje malý, ale úspěšný vklad kokorských mladších žáků. Sokolskou tematiku do těchto novin pravidelně přináší bratr Alois Košťálek, vzdělavatel T. J. Sokol Kokory.