90 let Tělocvičné jednoty Sokol Velká

25. září 2010 v 23:21 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Ze slavnostní schůze 25. září 2010

Místní členstvo Sokola, hosté a mezi nimi starosta města Hranice Miroslav Wildner zaplnili sál zcela renovované sokolovny v Hranicích - Velká při slavnostní schůzi věnované 90-letému výročí vzniku jednoty. V úvodním proslovu starosta jednoty Miloš Krajíček připomenul historii činnosti jednoty, která byla dvakrát přerušena a to za německé okupace a později po roce 1948, kdy byla Čekoslovenská obec sokolská postupně transformována na státem řízenou tělovýchovu.
Historii, zaznamenávající i období, kdy ČOS měla zastavenu činnost, zdokumentovala výstavka v přísálí tělocvičny. Slavnostní rámec podtrhlo i vystoupení žactva a dorostu v hudební grotesce, kterou připravila sestra Šárka Hlavinková. Ta mi sdělila po skončení schůze, že místní sokolky posoudí možnost nácviku v některé sletové skladbě a zamyslí se i nad účastí taneční skupiny Stepující matky na Slovenském sokolském festivalu pódiových skladeb v Trenčíně 28. 11. 2010.
T. J. Sokol Velká se může pochlubit i novým sportovním hřištěm pro míčové hry a venkovní sportovně - rekreační činnost.

Večer po slavnostní schůzi byl věnován společenské zábavě, na které hrála country kapela. Ještě jednou vystoupila mládež v tělovýchovné vložce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stig-Bjorn | E-mail | Web | 29. června 2012 v 10:16 | Reagovat

Bart by to neřekl lépe :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama