Stavba nového Tyršova mostu zahájena

31. srpna 2010 v 14:41 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

31. srpna 2010


Historická fotografie je asi z roku 1937
   
Nic tomu nenasvědčovalo, stará lávka na místě bývalého Tyršova mostu stále stojí, ale stavba nového Tyršova mostu již byla zahájena. Alespoň oficiálně, slavnostními projevy, poklepem, tentokrát ne na základní kámen, ale na část, která z bývalého mostu zbyla. Nechyběli ani zástupci tisku, televize a ostatní náležitosti, které k takové události patří. Samozřejmě ani tato akce se neobešla bez deště, který zvláště letos již otrávil řadu pořadatelů.
       V úvodním slovu malé slavnosti připomenul primátor města Jiří Lajtoch rozmanitou, ale podle některých přítomných spíše kontroverzní diskuzi, která doprovázela záměr stavby nového Tyršova mostu už u samotného zrodu. Další řečník, náměstek hejtmana Zlínského kraje Radovan Rašťák připomněl, že i když most nemá pro kraj dopravní význam, stane se důstojným vstupem do historické části města. 
Jako třetí v pořadí vystoupila  autorka vítězného návrhu na Tyršův most architektka Alena Šrámková, která zdůraznila, že nový Tyršův most bude jako jeden z mála mostem pro lidi a méně  pro techniku,  a proto na něm ráda pracovala. Již zkušená architektka s řadou profesních ocenění by se také ráda dokončení stavby mostu dožila. O tom ji ujistil čtvrtý řečník Michal Reitner  zástupce vítězné firmy Skanska, která bude stavbu mostu realizovat.
         
Dodržení termínu stavby mostu bychom rádi přivítali i my přerovští sokolové, nejen proto, že je tak trochu považován za náš sokolský, ale v průběhu jeho stavby, řada z nás, včetně mne,  si cestu na pravidelná cvičení do sokolovny prodlouží přes lávku do Michalova nebo na druhou stranu  o několik set metrů vzdálený most Míru. Přejme proto nejen stavbařům, ale i nám sokolům, aby termín stavby Tyršova mostu byl dodržen.

Na spodní fotografii Jaroslava Skopala z roku 2004 je poslední verze náhradní lávky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama