Ćím žije Sokol Beňov

29. srpna 2010 v 22:22 | František Kubík, Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Z rozhovoru se starostou jednoty

Ing. František Kubík se stal na volební valné hromadě v únoru 2010 novým starostou Tělocvičné jednoty Sokol Beňov. Do funkce nastoupil po bratru Zbyňku Baťkovi, který se jí z rodinných důvodů vzdal. Bratr Kubík profesně působí v managementu výroby PSP Engineering a.s. v Přerově. Po úvaze se rozhodl funkci přijmout, protože chtěl beňovskému Sokolu v náročném nadcházejícím období pomoci.
Sokol Beňov si svůj název jako venkovská jednota uchoval i v období státem řízené tělovýchovy. Na své začátky v místním Sokole vzpomíná takto: "Již od dětství jsem chodil cvičit do místní sokolovny a spolu s ostatníma klukama jsem obdivoval našeho tehdejšího cvičitele, již důchodce, Otakara Smékala, který na svůj poměrně vysoký věk obratně zvládal cviky na tělocvičném nářadí, hlavně na bradlech, hrazdě a kruzích. S tehdejším náčelníkem Evženem Jandou jsme se zúčastňovali okresních soutěží všestrannosti jak ve sportovní gymnastice, tak i v atletice a v roce 1975 jsem měl možnost společně s dalšími pěti muži z Beňova projít "bránou borců" při spartakiádě v Praze na Strahově. Do doby svého odstěhování v roce 1985 jsem jako cvičitel III.třídy vedl cvičení žactva a dorostu v Beňově. Pak jsem sportoval spíše rekreačně a aktivně jsem se sokolskému hnutí nevěnoval. Po svém přestěhování z Předmostí zpět do rodného Beňova v roce 2008 jsem se stal staronovým členem Sokola a začal pracovat ve výboru naší jednoty."
O Sokole Beňov je v poslední době v Sokolské župě Středomoravské - Kratochvilově stále víc slyšet. Starosta jednoty má na to tento názor: "Když před šesti lety došlo v naší jednotě k výrazné generační změně ve složení výboru, tak málokdo asi očekával takové výsledky. Mladí členové výboru však strhli své vrstevníky k vyšší aktivitě a začali kromě pravidelných cvičení společně organizovat nové akce např. "Stanování se Sokolem", což je společný víkend rodičů s dětmi ve stanech na místní Kocandě (letos proběhl již 5.ročník této akce s účastí 35 dětí a 25 dospělých) nebo také setkání rockových skupin s názvem "ROCK SLET", jehož 3 uplynulé ročníky lze zařadit mezi úspěšné akce. Rovněž venkovní areál za sokolovnou doznal výrazných změn."
K celkovému rozsahu tělocvičné, sportovní a kulturní činnosti v Sokole Beňov František Kubík uvedl: "V naší sokolovně probíhají pravidelná cvičení rodičů s dětmi, žactva i dospělých. U dětí a žactva cvičení vychází ze základní gymnastiky. Cvičební hodiny jsou doplňovány míčovými hrami. Ženy se zaměřují na aerobik s následným protažením celého těla a také mají skupinu provozující břišní tance. Dorostenci a muži se věnují převážně florbalu, který hrají nejen rekreačně, ale zúčastňují se i některých blízkých turnajů. Zatím je jejich největším úspěchem 2. místo na florbalovém turnaji ve Šternberku.
Před několika lety začalo pár nadšenců v naší sokolovně hrát badminton a v současné době již hrávají pravidelně rekreačně každý týden, zúčastňují se turnajů v Tovačově a Uhřičicích a pořádají také vlastní turnaje (naposledy Bedřich Cup 2010 v březnu letošního roku). Já jsem zase, protože mne baví rekreační cykloturistika, uspořádal letos v červnu výlet na kolech směr Helfštýn a Teplice nad Bečvou. Jelo nás sice jen devět, ale věřím, že i tato aktivita si získá své příznivce. Naši členové se pravidelně účastní také soutěží všestrannosti. V plánu máme ještě rozšíření naší sportovní činnosti o rekreační volejbal a ženy pak o cvičení pilates. Vedle sportovní činnosti máme i tradiční akce jako jsou pravidelné dětské šibřinky, Mikulášská nadílka nebo dětský den. K akcím pro mládež a dospělé pak patří masopustní vodění medvěda, tradiční sokolský ples, taneční zábavy a nyní také diskotéky. V řadě akcí spolupracujeme i s ostatními organizacemi v obci, letos jsme například společně s FC Beňov uspořádali první místní zabíjačku, která se všem moc líbila."
Současní beňovští sokoli mají na co navazovat. K historii jednoty jejich starosta poznamenal: "Založení Sokola v Beňově se datuje do roku 1912. Podle místního kronikáře v tehdejší pohnuté době roku 1912 mladý farář, který zastupoval stávajícího pana faráře Smutného, kázal v kostele a následně agitoval a přemlouval v hospodě do jednoty Orelské. V kostele byl přítomen mladý devatenáctiletý mládenec Jan Chmelař z gruntu č.47, který již při kázání svolal a následně po kostele v hospodě druhé s mládenci založili beňovskou Jednotu Sokolskou… První beňovští sokolové cvičili různě ve stodolách, na mlatech, v hospodě u Hovůrků a v Sokolské jednotě v Dřevohosticích… Dne 29.6 1922 byl položen základní kámen na výstavbu vlastní sokolovny na darovaném pozemku od obce Beňova...
Chtěl bych zde připomenout také našeho významného rodáka a velkého činovníka Sokola nejen v Beňově, ale také v celé tehdejší Československé republice Rudolfa Lukaštíka, jehož 125 výročí narození jsme si vloni připomenuli. Byl členem zahraničních Sokolů a život v SOKOLE mu byl vším. Stal se jednatelem Sokolské župy v Přerově a na jaře 1919 byl zvolen  starostou tehdejší Župy Moravskoslezské Kratochvilovy v Přerově. V období II. světové války byl vysoce aktivní v zahraničním odboji a po návratu do vlasti v roce 1945 byl v 50. letech třikrát vězněn. Byl držitelem řady vysokých vyznamenání. Jak je vidět, máme ve své činnosti na co navázat, a brzy se začneme připravovat na 100. výročí založení Sokola v Beňově, abychom je skutečně důstojně oslavili."
Stav majetku jednoty je vždy důležitým faktorem pro její činnost. Jak je tomu v Sokole Beňov, tak na to starosta jednoty odpověděl: "Do majetku naší jednoty patří objekt beňovské sokolovny s přilehlým venkovním areálem a veškerým vybavením pro jejich provoz. Naše sokolovna prošla v loňském roce poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, v rámci které jsme provedli výměnu oken a dveří, změnu vytápění objektu a kompletní rekonstrukci elektroinstalace objektu. Díky úsilí místostarosty jednoty bratra Ivo Pitnera se nám podařilo na profinancování akce získat dotaci z MŠMT ve výši 853 tisíc Kč. Každý, kdo nějakou rekonstrukci zažil, si jistě dokáže představit, že to nejsou pouze uvedené práce, ale že je to celá řada dalších činností jako jsou opravy omítek, vnitřního obložení, podlahových krytin, vyklízecí a úklidové práce apod. Bez obětavé brigádní činnosti některých našich členů bychom celou akci nemohli realizovat. Vždyť na rekonstrukci odpracovali dohromady téměř 2000 brigádnických hodin, z toho hospodář naší jednoty bratr Evžen Janda v sokolovně strávil během čtyř měsíců více než 800 hod. Za finanční podpory ostatních členů beňovského Sokola, místních občanů a podnikatelů tak bylo vytvořeno dílo za více než 1 mil. Kč. Letos musíme provést ještě některé dodělávky a v příštím roce bychom se chtěli pustit do zbudování víceúčelového hřiště a následně pak zajištění technického zázemí pro sportovce a účastníky všech akcí ve venkovním areálu. Vlastní realizace však bude záležet na získání potřebných finančních prostředků."
Pro každou venkovskou jednotu je důležitá spolupráce s obcí. Tu bratr Kubík zhodnotil takto: "Myslím si, že spolupráce s obcí je velmi dobrá. Naše sokolovna totiž slouží nejen nám sokolům, ale probíhají zde rovněž cvičení dětí mateřské a základní školy. Také je využívána ostatními spolky v obci pro různé akce jako kulturní dům. V loňském roce nám obec finančně i brigádně vypomohla při rekonstrukci sokolovny, letos nám zase vypomohla s úhradou provozních nákladů, které pro zabezpečení naší činnosti nejsou zrovna malé. Není to však jednoduché, protože byť jsme z deseti spolků v obci s našimi 102 členy organizací největší, tak obec není schopna pokrýt všechny naše požadavky. Přesto věřím, že i v dalších letech budeme moci s podporou obecního zastupitelstva počítat."
Poslední otázka se týkala účasti beňovských souborů na příští přehlídce pódiových skladeb a tanečních skupin, která by se měla konat v Přerově v dubnu 2011. Starostova odpověď byla pozitivní: "V letošním roce jsme se takové akce zúčastnili poprvé a byli jsme příjemně překvapeni jejím průběhem a rozsahem. Rádi se zúčastníme jejího dalšího ročníku, abychom mohli prezentovat šikovnost i pohybovou zdatnost našich členů. Naše členky Aerobiku mají v současné době nacvičeny takové skladby jako jsou např. Kankán nebo Šum svistu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1315)
Zobrazit starší komentáře

1301 VictorZof | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 17:46 | Reagovat

<a href=https://mgkl.ru/>операция super Lasik в ВАО</a> - ukfpyfz rkbybrf, консультации офтальмолога в москве.

1302 Glosowhernese | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 19:48 | Reagovat

And, it's not merely 1 or 2 back links your self need to have in the direction of attain toward be aggressive; it's 1000's, even countless numbers of them. Basketball Women's Countrywide Team within the 1996 Summer season Olympics, the actual WNBA began their first season upon June 21 years old, 1997 in order to little bande. <a href=http://www.wholesale-cheapnfljerseys.us.com/>Cheap Soccer Jerseys Free Shipping</a>.Protect Your Possessions One of the most important reasons to get renters insurance is to make sure you have protection for your belongings.But despite that, you should be aware of the limitations this might have. It is always a good idea to get first hand information of how the <a href="www. Some of the parts are actually very rare and specific. This is especially important when you don’t wish to disturb your sleeping baby. With your baby tightened on the car seat stroller,<a href=http://www.wholesale-cheapnfljerseys.us.com/>Cheap Soccer Jerseys China</a>,<a href=http://www.wholesale-cheapnfljerseys.us.com/>Wholesale Soccer Jerseys</a>, attention or worries need not be invested or you need not have to look back or look beside repeatedly to check on your baby’s safety.We will help you get the perfect coverage at the right price by representing a full line of quality and competitive insurance carriers to meet your specific needs. This is done to make up time to total the office backlog.Mechanical aptitude is an added advantage.House is the location where the heart is anticipated to be plus is situated.<br>Visit my site:http://www.wholesale-cheapnfljerseys.us.com/

1303 clintonhn16 | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 8:37 | Reagovat

After my recent project
http://auto.feed.telrock.net/?entry.deanna
retro nun porn charlotte amateur porn australian japanese nurse jerk porn crying girls porn free milf anal porn

1304 English Essay Writer | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 10:40 | Reagovat

do my research paper <a href="https://researchpaper.us.com">spss homework help</a> best research paper writing service <a href=https://researchpaper.us.com>do my research paper</a>

1305 Mdvxslona | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 15:12 | Reagovat

no prescription viagra
<a href="http://viagracnar.com/">online viagra</a>
100mg viagra
<a href="http://viagracnar.com/">where to buy viagra</a> ’

1306 Viabepobirrer | E-mail | Web | Neděle v 3:12 | Reagovat

There are actually tons of designs and packages which you can choose from. This will also help avoid any issues in the long run.– Gold bullion bars: This really is just one more of them things that we did not know continue to been with us about. Failing to heed your body’s warnings can set you up for disappointment later on.Find out more on sizegenetics reviews.com. It is in essence a Navigation that helps a person understand a course. Search up for reputable handbook vendorsafter which buy from them instead of falling prey towards the tact of frauds.A straw bale home offers a great option for the very green consumer. That way, you will feel prepared, and you will also be able to go on with your life. Here, you will find sandals, flats, slippers, boots, <a href=http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/Authentic-Marquette-Golden-Eagles-Jersey-95/>http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/Authentic-Marquette-Golden-Eagles-Jersey-95/</a>, clogs,<a href=http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/Authentic-Nike-Iowa-Hawkeyes-Jersey-28/>http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/Authentic-Nike-Iowa-Hawkeyes-Jersey-28/</a>, flip-flops, and other shoes from Italy, Portugal, France, Spain, and Turkey. Typically,<a href=http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/Authentic-Manchester-City-Jersey-82/>http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/Authentic-Manchester-City-Jersey-82/</a>, when you willfollow the afore-mentioned methods then you will gain access to your requiredmanual simply by step 3 as that's what has happened generally in most of the cases.<br>Visit my site??http://www.wholesaleauthenticjerseysshop.us.com/

1307 PeterBex | E-mail | Web | Neděle v 14:10 | Reagovat

<a href=http://incognitogroup.ru/>Тайные покупатели сайт</a> - Найти тайных покупателей, Проверка тайный покупатель.

1308 Mbsslona | E-mail | Web | Neděle v 15:43 | Reagovat

discount viagra
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra canada</a>
generic viagra rx
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra alternatives</a> ’

1309 TaysGof | E-mail | Web | Úterý v 2:38 | Reagovat

Продам Б/У блок памяти к автомобильным электронным весам.
Покупался <a href=http://guddok.ru/out/vesa.html>здесь.</a>
При помощи данного блока, удалено возможно скорректировать
показания веса втч на автомобильных весах.
Также есть в наличии платы к платформенным весам с возможностью
исключить или прибавить вес тары, шесть режимов работы,
или четыре но с процентом.

1310 AngelaTreli | E-mail | Web | Úterý v 16:35 | Reagovat

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7kuhQW5Qdvo" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
<a href=https://www.youtube.com/watch?v=XxWo-93s-dY><img>https://i.ytimg.com/vi/cfd_t3pq0IE/maxresdefault.jpg</img></a>
Bust Countouring Cream Salon Spa Отзывы, бюст сайз реальные отзывы, гель для увеличения бюста, крем бюст крем спа отзывы, крем для груди bust cream, отзывы о креме breasthill, сколько стоит крем upsize, средство для роста грудей, upsize отзывы покупателей, крем для упругости грудей, upsiz, упсайз
Крема для Увеличения Бюста Отзывы, miracle bust отзывы, pupa крем для бюста, up size крем отзывы, upsize в казахстане, upsize крем armenia, апсайз в казахстане, апсайз отзывы форум, бюст крем салон спа, бюст салон спа крем, бюст салон спа цена, гуам крем для груди, крем bust salon spa
Salon Spa Крем для Упругости Бюста Отзывы, крем для грудей evinal, крем лифтинг для груди, крем увеличение грудей, крема для роста грудей, крема увеличения бюста, лифтинг крем для груди, отзывы о бюст крем спа, эвиналь крем для бюста, upsize bust care cream, upsize реальные отзывы

https://www.youtube.com/watch?v=wuNtPRPKuhI
https://www.youtube.com/watch?v=9D3fSCwG9iE
https://www.youtube.com/watch?v=bdgWlTuJmFw

1311 LeroyPaf | E-mail | Web | Středa v 20:35 | Reagovat

Несмотря на заявления Трампа, что Мексика, Китай и другие правительства виноваты в экономических проблемах Америки, ему, конечно, не привыкать выносить производство за границу, подробнее читайте на сайте <a href=http://polivia.ru>polivia.ru</a>

1312 jamesporgo | E-mail | Web | Čtvrtek v 17:00 | Reagovat

Hey, my name is James Porter!

I`m a professional writer   and I`m going to change your lifes onсe and for all
Most of my works were sold throughout  Canada, USA, China and even India. Also I`m working with services that help people to save their nerves.
People ask me "Please, James Porter, I need your professional help" and I always accept the request, `cause I know, that only I can solve all their problems!

Professional Academic Writer - James Porter - <a href=http://sciencesaysjuiceplus.com>Science Says JuicePlus</a> Band

1313 Glosowhernese | E-mail | Web | Včera v 5:46 | Reagovat

S.Last of all just start doing something for 5 minutes. An excuse to pass on exercise is a justification to avoid doing what you know is good for you. You would find plenty of benefits to enjoy when you opt for trailer rental services, after all. It ensures enhanced blood supply to the reproductive organs when you are sexually aroused. <a href=http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/>Wholesale NFL Jerseys China</a>.2.The back office library is like a gold mine of thousand dollar methods used by the leading earners in the business.Healthcare Astrology may be employed for hundreds of years as well as even today we might put it on no matter where we might reside.Breathe this way for three minutes.<a href=http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/>Wholesale Jerseys Cheap</a>.<a href=http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/>Wholesale Jerseys</a>. All these ingredients are blended in right combination to offer effective treatment for damaged penile tissue. This is mainly very important for people who go on a camping trip might look for a sanctuary in case of bad weather. Men are advised intake these two herbal pills consistently to naturally cure the damaged penile tissue caused due to over masturbation.//////////

1314 marissane1 | E-mail | Web | Včera v 8:13 | Reagovat

Original programme
http://date.super.purplesphere.in/?leaf.madyson
  cheating dating website app online dating chat with girls for free best free online personals women for men personals

1315 cheap_viagra | E-mail | Web | Dnes v 4:42 | Reagovat

Hey very cool blog!! Guy.. Beautiful.. Wonderful.. I will bookmark your website and take the feeds additionallyKI am satisfied to search out numerous useful information right here in the publish, we want develop more techniques on this regard, thank you for sharing

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama