Obraz Tyršova mostu věnoval Sokolu Přerov

9. června 2010 v 21:15 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

malíř Richard Drábek z Vinar

     Na schůzi Vzdělavatelského odboru dne 9. června 2010 předal pan Richard Drábek z Vinar dar naší jednotě, obraz Tyršova mostu. V zastoupení starosty naší sokolské jednoty br. Vladimíra Taberyho obraz převzal vzdělavatel br. Miroslav Rozkošný. V následující diskuzi pozval Richard Drábek členy Vzdělavatelského odboru k návštěvě Vinar. Na návrh br. Domanského se tato společná náštěva členů Vzdělavatelského odboru uskuteční  ihned po dohodě s panem Drábkem.
Jednaosmdesátiletý Richard Drábek se malování obrazů olejovou technikou věnuje od mládí, ale jen v zimním období. Od jara do zimy se v současné době věnuje zejména svým třem sadům, kde pěstuje hlavně meruňky a broskve. Obrazy začal vystavovat až v pozdním věku. Má za sebou dvě výstavy ve Vinarech a jednu v Přerově. Vedle výtvarného nadání má R. Drábek také technický talent, který je patrný na řadě věcí, které podle svého návrhu zhotovil.
Také jeho život je pestrý a hlavně naplněn prací. Jeho otec zahynul za II. světové války v koncentračním táboře  a mladý Richard Drábek byl v padesátých létech politickým vězněm. V době svého věznění pracoval v uhelných dolech na Ostravsku a práci horníka vykonával jako civilní povolání až do svého odchodu do důchodu.
                                                    
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama