Mladí kokorští atleti

15. června 2010 v 11:33 | Alois Košťálek |  Z činnosti

v atletické části župní soutěže všestrannosti 2010

     Tělocvičná jednota Sokol Kokory organizuje již po léta ve spolupráci se základní školou Kokory otevřené "sportovní výpravy" na sokolské sportovní akce se závody ve šplhu. Letos poprvé jsme se vypravili v polovině května také na závody lehkoatletické, pořádané sokolskou župou Středomoravskou Kratochvilovou v rámci tzv."sokolské všestrannosti".   V osmi žákovských kategoriích se na pěkném stadionu s tartanovou dráhou naproti bazénu soutěžilo v dlouhém a krátkém běhu, hodu kriketovým míčkem a ve skoku dalekém, V ostatních družstvech nechyběli ani další kategorie - předškoláci, dorost a dospělí. I počasí závodníkům přálo. Mezi lijáky se díky "pečlivému plánování" našel prostor se sluníčkem právě na lehkou atletiku, i když teplo zrovna nebylo. Na stadionu se přesto radostně hemžilo na 140 účastníků, málem nestačila ani startovní čísla. Rodiče, známí i další diváci i závodníci mezi sebou fandili a povzbuzovali v příjemné a milé atmosféře.
    
Měli jsme radost z toho, že kokorských dětí se přihlásilo na první pokus 16 a to ve čtyřech kategoriích, nejvíce jich soutěžilo v kategorii mladších žáků I - 5 chlapců a 6 děvčat. Za odvahu a zájem si jistě všichni zaslouží i zveřejnění v našich Kokorských novinách. Atletiku si tak 15. 5. většinou poprvé vyzkoušeli: Filip Pochyla, Ondřej Marek, Lucie Bradová, Andrea Myšáková, Michaela Handlová, Tereza Maierová, Marie Mičkalová, Jaroslav Jurník, Adam Chovanec, Jan Majárek, Marie Myšáková, Jan Kudlička, Jakub Mazur, Josef Kubis a Ladislav Mičkal. Všichni bojovali i mezi mnohem zkušenějšími velmi statečně. Naplnili tak známé olympijské heslo a odnesli si účastnické diplomy. Sláva vítězům a čest poraženým. Všem děkujeme.
    
Kupodivu, jako úplní nováčci se naši závodníci dostali i mezi ty vítěze. A protože jsme, díky dobré organizaci a technickému zabezpečení ze strany sokolské župy, dostali ihned po závodech výsledkové listiny, můžeme se na snažení našich závodníků podívat podrobněji i podle jednotlivých disciplin.  
     Kokorská výprava získala v rámci celého atletického čtyřboje tři velké medaile. Zlatou medaili v kategorii mladší žáci I získal v silné konkurenci Jan Majárek, Adam Chovanec byl čtvrtý a Ondra Marek pátý. Mezi mladšími žákyněmi získala "bronzovou medaili" Marie Myšáková, v první desítce skončila ještě Lucie Bradová. Zlatá medaile mezi staršími žáky IV patří Ladislavu Mičkalovi.   Všem blahopřejeme. Čtyřboj se hodnotil podle bodových tabulek a body za jednotlivé discipliny se sečítaly.
    
Připomeneme si ještě výborné výsledky našich borců v jednotlivých kategoriích a disciplinách: Jan Majárek vyhrál oba běhy (na 50m a 300m), Ondřej Marek vyhrál skok daleký, Adam Chovanec byl druhý v hodu kriketovým míčkem. V kategorii žáci II zvítězil po tuhém boji s podstatně většími soupeři v běhu na 300m Jan Kudlička (ve čtyřboji pátý). Tři discipliny vyhrál v kategorii žáci IV Ladislav Mičkal. Marie Myšáková byla druhá v běhu na 300m. Důležité jsou však také získané zkušenosti i pro ty, kteří nevyhráli. Už víme, jak takové závody probíhají, jaká je technika i taktika u jednotlivých disciplin, potrénujeme, a určitě to za rok využijeme. A možná nás bude i víc. V rámci Sokola Kokory i kokorské školy se jistě najdou další výborní běžci, skokani i ti, kteří dovedou hodit "krikeťákem" pěkně daleko. Těšíme se. Snad se přidají i ti starší a předškoláci. Možná přidáme i sportovní gymnastiku a plavání.
     Zvláštní uznání si zaslouží tentokrát i rodiče závodníků. Podle velmi dobrých organizačních pokynů výborně spolupracující kokorské školy většinu borců na závody vypravili a dokonce i přivezli a odvezli. A hlavně někteří vydrželi po celé závody, fandili, povzbuzovali, radili a pomáhali. I fotografie tentokrát zajistili. A hlavně měli pro své ratolesti a jejich sportovní zájem to správné pochopení. Děkujeme.   
     A přece ještě něco chybí. Poděkování desítkám dobrovolných sokolských pracovníků všech věkových kategorií, kteří celou náročnou akci kolem závodů připravili a zajišťovali.                                             
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama