Na balkon sokolovny v Kokorách

13. dubna 2010 v 19:29 | Alois Košťálek |  Z činnosti

přišli s čaganem

     Na nedělní odpolední besedy, pořádané otevřeným klubem seniorů Sokola Kokory a klubem ŽEN ŠEN, jsme si už v Kokorách rádi zvykli. 11. dubna 2010 se konalo takové pohodové odpoledne už po čtvrté, tentokrát pod heslem : Přivítáme jaro a přijdeme s čaganem. Senioři a jejich hosté opravdu přišli. Bylo jich přes čtyřicet, ovšem čaganů bylo o něco méně, zato velmi pěkných a různorodých. Od přírodních samorostů, přes klasické dědečkovské až po moderní hole pro pěší turistiku, kterou pořadatelé tímto nezapomněli propagovat. Hlavním posláním besedy však bylo posezení, povídání a zpěv. Zazněly (ve velmi dobré akustice) melodie od sokolských přes národní až po taneční. Zpěváky svými houslemi výborně vedl vzácný host, mladý senior a primáš cimbálovek Lučina a Zemané, dnes občan Olomouce, pan František Zeman, takto ovšem největší kokorský vinohradník. Mnohé z písniček byly věnovány jako vzpomínka nedávno zesnulému saxofonistovi známé kokorské hudby MELODIA a někdejšímu Sokolu panu Vladimíru Tomašíkovi, který před léty většině přítomných hrával na čajích, plesech a tanečních zábavách.
      Děvčata pod vedením náčelnice T. J. Drahomíry Lörinczové obětavě připravila pěkné prostředí i vynikající koláčky a tak posezení na zaplněném balkoně bylo opravdu pohodové.
     A aby i vzdělání a zajímavostem bylo učiněno zadost, mohli si přítomní prohlédnout kopii obecní kroniky, první svázané Kokorské noviny (10 ročníků) a další dokumenty. Mezi nimi, jako vzpomínku na zlé časy Protektorátu, slib věrnosti Vůdci Adolfu Hitlerovi, ale také scénář prvního televizního pořadu o Kokorách z pera Adély Černoškové, knihu členských příspěvků Sokola z doby před sedmdesáti léty, knihu o společenství hostinských, knihu starosty přerovské sokolské
župy J. Skopala "Proti proudu času" a další, dalo by se říci, vzácné materiály.            
    Odpoledne, kterým provázel vzdělavatel Sokola Kokory a obecní kronikář, bylo srdečné, zpěvné, líbilo se a někteří účastníci se rozcházeli až po čtyřech hodinách. Věříme, že nebylo poslední. Kš    
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týnka | E-mail | Web | 13. dubna 2010 v 19:35 | Reagovat

Ahojky máš vážně moc hezůů bloček :) byla bych mocinky vděšná kdyby jsi třeba navštívila můj blog a napsala taky jeden komentík :) Kují moc :)
Ps.: a vážně moc božííí blog :)

2 Nikola | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 0:02 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama