Valná hromada Sokola Hranice

18. března 2010 v 19:42 | Jaroslav Skopal |  Organizační

17. března 2010

Během valné hromady Tělocvičné jednoty Sokol Hranice, konané 17. března 2010 v kavárně místní sokolovny, kolovaly mezi účastníky dva nově zpracované dokumenty: Stavebně historický průzkum a Architektonická studie rekonstrukce sokolovny v Hranicích. Tyto dokumenty jsou základem pro budoucí realizaci vize zcela renovované sokolovny, k níž sice zatím nejsou peníze, ale místní činovníci mají chuť je postupně s pomocí města Hranice, Olomouckého kraje a České obce sokolské získat. Čas ukáže, zda se jim to podaří.
Tělocvičná jednota Sokol Hranice má dnes 180 členů včetně žactva a dorostu, tedy méně než by si tak velké město zasloužilo. Její činnost zahrnuje především sokolskou všestrannost, rekreační volejbal žen, šachy, turistiku a florbal. Začíná se formovat oddíl capoeiry. Jejich postupně zvelebovaná sokolovna byla uvedena do provozu v srpnu 1928. Sokol samotný byl v Hranicích založen v roce 1887 a bylo u toho tehdy 62 členů. Tak jako v minulosti, i dnes jejich sokolovna poskytuje vedle tělovýchovy zázemí i kulturním podnikům pro hranické občany. Nedávno se konal i tradiční sokolský ples. To vše zaznělo ze zpráv přednesených starostou Pavlem Vývodou, náčelnicí Olgou Kopeckou, volejbalistkou Elena Hašovou a dalších činovníků jednoty.
Účastníci ocenili loňské vítězství hranických sokolek ve volejbalové části Memoriálu Jaroslava Václavíka, který se konal 6. září 2009 v Mohelnici za účasti sokolských sportovních družstev Olomouckého kraje. Senior Bohuslav Hons je stále aktivní v šachovém oddíle. V rozpravě poukázal na velké finanční zatížení členů oddílu, neboť jejich soutěže se konají v rámci Šachového svazu České republiky, kde je každá registrace k soutěži zatížena poměrně velkými poplatky. To odrazuje hlavně žactvo jejich šachového oddílu.

Valná hromada zvolila nový výbor, v jehož čele jako starosta bude opět stát Pavel Vývoda. Jednatelkou se stala Vladimíra Kubešová a náčelnicí Olga Kopecká. Funkci místostarosty bude vykonávat Aleš Kubíček. V plánu činnosti na rok 2010 jsou mj. i účast na červnovém Sokolském Brnu 2010 a Sokolských slavnostech v Trenčíně.
Na snímku vlevo bratr Bohuslav Hons
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama