Proti proudu času

24. března 2010 v 20:23 | Miroslav Rozkošný, Jaroslav Skopal |  Historie

Recenze nové knihy

S přerovským autorem Proti proudu času
Zajímavé čtení se spoustou jmen a fotografií známých přerovských osobností nabízí také druhá kniha Jaroslava Skopala, která nedávno vyšla pod titulem Proti proudu času. Autor se narodil v Košicích, ale již jako tříletý musel v roce 1939 Slovensko s rodiči opustit a na krátký čas se rodina usadila v otcově rodném Buku. Odtud se přestěhovala do Přerova a ve svém novém bydlišti pak Jaroslav Skopal později spojil svůj život zejména se Sokolem, stejně jako na začátku své tělovýchovné kariéry i jeho otec Cyril. Dlouholetý člen Sokola a socialistické strany na vlastní kůži prožíval politické změny, které se u nás udály od roku 1948 a ve své životopisné práci jim proto věnuje větší pozornost. V poměrně obsáhlé publikaci však autor nabízí čtenářům námětů mnohem víc. Všímá si života prarodičů a jejich příbuzenstva v Buku, matčiných rodičů a jejich široké rodiny na východním Slovensku i rodiny evangelického faráře Miloše Krybuse narozeného v Brně, otce své manželky Astrid.
Neopomenul zaznamenat i svá školská léta v Přerově a čas studií na ČVUT Praha.
Jaroslav Skopal přesahuje svojí více než padesátiletou veřejnou činností rámec přerovského regionu a ve své knize se proto zabývá událostmi, které mají svůj původ také v Praze, kam autor dodnes zajíždí na různé akce nebo setkání se starými přáteli.
Kniha je v Přerově k dostání v knihkupectví v Kratochvilově ulici. Pro členy Sokola je výhodný nákup v kanceláři Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy či přímo u autora po předchozí dohodě. Na oblasti, kterých se kniha dotýká, upozorňuje i obálka s obrázkem, znaky a logy.
Miroslav Rozkošný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama