Župní sraz cvičitelů v Přerově

24. ledna 2010 v 11:30 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

23. ledna 2010

Další obrázky viz Galerie
Na župní sraz cvičitelů konaný 23. ledna v přerovské sokolovně přišlo 27 cvičitelek a cvičitelů z tělocvičných jednot Sokol Přerov, Hranice, Velká, Vlkoš, Beňov, Brodek u Přerova a Sušice. V úvodu cvičitelka Jiřina Daňková předvedla jednu z lekcí jógy včetně šesti sestav vhodných pro všechny skupiny cvičenců. Ty se pak staly podkladem pro půlhodinku tělocvičného názvosloví, při níž cvičitelé kolektivně aplikovali své znalosti ke správnému slovnímu popisu cvičení.
V další části programu cvičitel Vladimír Tabery starší připomenul zásady bezpečnosti při cvičení na nářadí a vyzval přítomné cvičitele, aby nezapomínali na základní sportovní gymnastiku, která v poslední době ztratila v oddílech sokolské všestrannosti svou dřívější pozici. Cvičitelka Olga Kopecká uzavřela praktickou část ukázkami zdravotního cvičení zaměřeného na žactvo.
Župní náčelnicí na další tříleté období byly zvolena sestra Milada Havlíčková, župním náčelníkem bratr Zbyněk Harašta. Účastníci srazu měli v závěru možnost se podívat na zkrácený audiovizuální záznam vystoupení tanečních souborů a pódiových skladeb z předchozí soboty. Přehlídka měla mezi odbornou veřejností příznivý ohlas a získané zkušenosti by mohly být využity v příštím roce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama