Valná hromada Sokola Lověšice

10. ledna 2010 v 13:03 | Jaroslav Skopal |  Organizační

8. ledna 2010

Prvou valnou hromadou v naší župě a v letošním sokolském volebním roce byla valná hromada Tělocvičné jednoty Sokol Lověšice. Konala se v pěkném prostředí Obecního domu a přišla na ni asi polovina členů jednoty. Jednání řídil dosavadní člen výboru a hospodář Luděk Frgal. Omluvil účast dalších členů výboru, kteří již do nového výboru nechtějí kandidovat.
Ve zprávě o činnosti přednesené Luďkem Frgalem zazněly informace o počátečních pracích uvnitř povodní zdevastovaného sálu sokolovny. Pozitivní je, že díky úsilí příznivců volejbalu došlo i k úpravě venkovního hřiště právě pro tento sport. Sokol začal s pořádáním různých akcí pro děti a veřejnost, jako byl např. nedávný lampiónový průvod.
Získané finanční prostředky byly vyčerpány hlavně na počáteční úpravy v sokolovně.
Valná hromada ukázala, že sportovně orientovaná část členstva by dávala v roce 2010 přednost dalšímu zvelebení venkovního hřiště, jiní by rádi urychlili opravy v sokolovně. Hovořilo se např. o grantech na pokrytí podlahy, výměnu oken, novou elektriku a omítky. V nevyhovujícím stavu jsou WC v přístavku, který vlastní tělovýchovná jednota Union Lověšice, orientující se hlavně na kopanou. Obě jednoty jsou řízením osudu odsouzeny ke spolupráci.
Pro mě jako župního pozorovatele z jednání členů Sokola Lověšice vyplývá závěr, že by měli využít všech dosavadních motivací, byť mají různé nositele. Vcítění se do představ a požadavků jednotlivých zájmových skupin by postupně mohlo naplnit jejich vize a odstranit i existující obavy, že se jim cíle nepodaří splnit.
Valná hromada zvolila statostou bratra Luďka Frgala a nový výbor, v němž se na funkci jednatelky počítá se sestrou Jitkou Caletkovou. Celkem má výbor pět nově zvolených členů. Rozdělení činovnických funkcí proběhne na nejbližší schůzi výboru. Výbor by rád efektivně spolupracoval i s nově zvoleným výborem Unionu Lověšice, kde se již dlouho žádná valná hromada nekonala.
Vyslancem do župního výboru Sokolské župy Středomoravské-Kratochvilovy byl zvolen starosta jednoty Luděk Frgal a delegátkou na župní valnou hromadu byla zvolena Jitka Caletková.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama