Ještě k beňovské oslavě

22. listopadu 2009 v 18:51 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

31. října 2009

Tělocvičná jednota Sokol Beňov za významné pomoci České obce sokolské a své obce ukončila rekonstrukci své sokolovny. "Rekonstrukce probíhala v měsících červen až říjen 2009 a členové místní tělocvičné jednoty při ní odpracovali více než 1600 brigádnických hodin a díky další finanční podpoře sponzorů i členů tak vzniklo dílo, které svojí hodnotou určitě přesahuje částku 1 milión Kč", tak zhodnotil rozsah dokončené rekonstrukce František Kubík, jeden z členů realizačního týmu. Rekonstrukce zahrnovala nové topení, elektroinstalaci, výměnu oken a úpravu vnitřního interiéru včetně vymalování a výměny obložení. Nejvíce času přímo na stavbě odpracoval náčelník Evžen Janda.
Slavnostní otevření proběhlo 31. října 2009 odpoledne před plným sálem. K tomu přispěl hlavně doprovodný tělovýchovný a kulturní program, v němž vystoupily nejen děti z místní jednoty, z mateřské školy, základní školy, taneční školy z Přerova, ale též ženy z domácí tělocvičné jednoty s aerobicky a tanečně laděnými skladbami. Programem provázel starosta jednoty Zbyněk Batěk. Ten připomenul i blížící se 115. výročí narození beňovského rodáka Rudolfa Lukaštíka, významného sokolského činovníka.


Přítomný starosta obce Beňov Ivo Pitner mi sdělil, že obci se podařilo udržet školu, i když na to musí doplácet z vlastních prostředků. Škola se Sokolem dobře spolupracuje a Sokol se snaží pro vyžití dětí vytvořit ty nejlepší podmínky. Proto práce budou pokračovat a zaměří se na venkovní sportoviště. Program sledovali i bratři Bohumil Domanský, který v roce 1991 jako župní sokolský činovník pomáhal Sokolu Beňov s obnovou jeho činnosti, a Bohumír Hovůrka, bývalý starosta tělocvičné jednoty.
Beňovské cvičenky byly pozvány na sokolskou župní přehlídku kulturních souborů a pódiových skladeb, která se uskuteční v přerovské sokolovně 16. ledna 2010 odpoledne.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama